Nie masz konta? Zarejestruj się

Dlaczego Ja?

16 października uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym raka piersi, zorganizowanym w Domu Kultury "Sokół" przez Amazonki Ziemi Chrzanowskiej.

czytaj więcej

Pomóż braciom swoim mniejszym...

Po raz drugi nasza szkoła - Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini - przyłączyła się do akcji „Uratuj zwierzaka", organizowanej pod patronatem tygodnika „Przełom".

czytaj więcej

Czeko, czeko, czekolada

24 października uczennice klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini przygotowały „Dzień Czekolady" dla pierwszaków z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej.

czytaj więcej

Mandaty sypią się pod cmentarzem 

W czwartek, choć jeszcze nie rozpoczęła się akcja Znicz, policjanci karali kierowców, którzy, nie bacząc na znak „Zakaz zatrzymywania się", zostawili auta na ul. Balińskiej, przy cmentarzu. To dopiero początek nasilonych kontroli.

czytaj więcej

Orszaki świętych zamiast Halloween

W Libiążu i Chrzanowie przemaszerują w piątek wierni w strojach świętych. W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych ma to być forma promowania chrześcijańskich wartości.

czytaj więcej

Produkujemy mniej śmieci

Gminy będą zobowiązane przyjmować od nas gruz, a pomieszane śmieci mają wywozić z naszych posesji przynajmniej raz w tygodniu. O tych i wielu innych planowanych zmianach w ustawie śmieciowej mogli się dowiedzieć uczestnicy czwartkowej konferencji EkoLogiczna Małopolska zorganizowanej w Chrzanowie.

czytaj więcej

Potrącił dzieci, jeździ dalej. Sąd: zgodnie z prawem

Chrzanowski sąd uznał, że 44-latek, który na ulicy 1 Maja w Trzebini wjechał na pasach w dwóch uczniów, może dalej legalnie kierować autem.

czytaj więcej

Podaruj książkę dzieciom - akcja CHMAX

Od 14 października do 16 listopada, Centrum Handlowe Max wspiera akcję Zaczytani i prowadzi zbiórkę książek dla najmłodszych pacjentów szpitali oraz wiejskich bibliotek.

czytaj więcej

Zbiorą pieniądze na odnowienie starych pomników  

Ponad 15 tysięcy w ciągu czterech lat zebrali wolontariusze na chrzanowskim cmentarzu parafialnym. W sobotę 1 listopada planowana jest kolejna kwesta pod patronatem "Przełomu".

czytaj więcej
listopad
1 sobota

Kwesta na odnowienie starych pomników

Start o 09:00 wstęp wolny

Zanieśli petycję staroście

Ponad 300 mieszkańców postuluje o budowę chodnika przy ul. Ostra Góra w Psarach. W ich opinii tylko tak uda się poprawić bezpieczeństwo pieszych. Ludzie liczą, że starosta to zrozumie i poprze ich inicjatywę.

czytaj więcej

Mieszkańcy przepytają kandydatów  

Z inicjatywy Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie z kandydatami na burmistrza Chrzanowa. Mieszkańcy będą mieli okazję wysłuchać, co mają im do zaproponowania, a także zadać gościom pytania.

czytaj więcej
listopad
3 poniedziałek

Mieszkańcy przepytają kandydatów

Start o 17:00 wstęp wolny

Papieska pamiątka nabierze nowego blasku

Do końca tego roku firma z Piły Kościeleckiej wymieni przestarzałą instalację w zabytkowym, drewnianym kościele w Mętkowie.

czytaj więcej

Galary wróciły na wodę

Po kilkudziesięciu latach dwie płaskodenne, drewniane łodzie, jakimi niegdyś spławiano węgiel, znów pływają po Wiśle. Dziś jednak mają inną funkcję - edukacyjno-turystyczną

czytaj więcej

Przemszą i Wisłą do Krakowa

Nad stworzeniem systemu dróg wodnych łączących Dunaj, Wełtawę, Odrę, Wisłę i Dniestr głowiono się od wieków. Znalazłyby się w nim także odcinki Przemszy i Wisły stanowiące granicę ziemi chrzanowskiej, a równocześnie kanał łączący Śląsk z Krakowem.

czytaj więcej

Trudne, długotrwałe i kosztowne

O metodach leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej w kolanie z chrzanowskim ortopedą doktorem Bogdanem Wziętkiem, właścicielem Centrum Medycznego Artroskop, rozmawia Anna Jarguz.

czytaj więcej

Świętojańskie ziele

Jesienią czujesz się senny, zmęczony, na niczym nie możesz się skupić? Samopoczucie powinien ci poprawić wyciąg z dziurawca.

czytaj więcej

Pleśniak z owocami

Przepis podaje Katarzyna Jaworek z Mętkowa

czytaj więcej

zobacz więcej newsów...