Nie masz konta? Zarejestruj się

Mętków

Balon z Niemiec wylądował w lesie

18.08.2016 11:24 | 0 komentarzy | 8 936 odsłon | Michał Koryczan

- Myślałem, że to jakiś uciekinier po weekendowych uroczystościach odpustowych i dożynkowych. Okazało się jednak, że przyleciał zza naszej zachodniej granicy - opowiada Sławomir Dyba. W środę natknął się na nietypowe znalezisko.

0
Balon z Niemiec wylądował w lesie
Tomasz Dyba z balonem, który przyleciał do Mętkowa z Niemiec. Fot. Sławomir Dyba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkaniec Mętkowa wybrał się razem z synem Tomaszem, na przejażdżkę rowerową po miejscowych lasach. W pewnym momencie zauważyli zwisający z drzewa czerwony balon.

- Myślałem, że to jakiś uciekinier po weekendowych uroczystościach odpustowych i dożynkowych. Okazało się jednak, że przyleciał zza naszej zachodniej granicy. Na doczepionej do balonu kartce były życzenia dla młodej pary oraz prośba z odesłaniem jej na podany adres. Początkowo myślałem, że to żart, ale nawet znaczek pocztowy był naklejony, co rozwiało moje wątlipwości - opowiada Sławomir Dyba.

Nie krył zdziwienia, że balon dotarł do Mętkowa aż z miejscowości Zweenfurth w niemieckiej Saksonii, znajdującej się w linii prostej 500 km od wioski w gminie Babice.

- Jeszcze dzisiaj kupię kartkę z życzeniami, oczywiście po polsku, a nie po niemiecku, bo z tego języka jestem noga, i wyślę do Niemiec - zapowiada Sławomir Dyba.