Nie masz konta? Zarejestruj się

Mętków

Kierowca miał blisko 4 promile

11.08.2016 08:50 | 3 komentarze | 7 082 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 10:50

W środę w nocy do komisariatu w Libiążu zadzwonił mieszkaniec. Prosił, by policjanci zainteresowali się audi jadącym ul. Kamienną. Podejrzewał, że kierowca jest pijany.

3
Kierowca miał blisko 4 promile
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenie dyżurny otrzymał o godz. 21.40. Audi udało się zatrzymać. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Oświęcimia. Był zamroczony alkoholem.

- Mężczyzna próbował uciec pozostawiając pojazd. Nie udało mu się to. Po zbadaniu okazało się, że ma ponad 3,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano mu także krew do dalszych badań - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

32-latek trafił do izby wytrzeźwień. Wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, gdy pijany kieruje samochodem. Był już za to karany. Ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

***

Policjanci kryminalni ustalają skąd na posesji w Mętkowie wziął się kradziony motocykl. Funkcjonariusze natrafili na niego przypadkowo, podczas wykonywania innych czynności z udziałem 23-letniego mieszkańca. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że jednoślad o wartości ponad 10 tys. zł figuruje jako utracony w Danii. Został zabrany i zabezpieczony na parkingu strzeżonym.