Nie masz konta? Zarejestruj się

Mętków

Edyta Geppert zaśpiewa w kościele

13.10.2015 10:34 | 7 komentarzy | 4 720 odsłony | Michał Koryczan

Poznaliśmy nazwisko artystki, która wystąpi podczas listopadowego Koncertu Papieskiego, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na ziemi chrzanowskiej.

7
Edyta Geppert zaśpiewa w kościele
Edyta Geppert. Fot. Andrzej Świetlik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to dziewiąty koncert w osiemnastowiecznej, zabytkowej świątyni przeniesionej z Niegowici, gdzie Karol Wojtyła był wikariuszem. Organizowany jest tradycyjnie 25 listopada, w rocznicę pierwszej mszy odprawionej w Mętkowie.

- W poniedziałek zapadła decyzja, kto wystąpi podczas tegorocznego koncertu. Postanowiliśmy zaprosić panią Edytę Geppert. Myślę, że znakomicie wpisuje się w klimat tego wydarzenia. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Ryszardem Rynkowskim, ale w tym dniu miał już zakontraktowany występ w innym miejscu - mówi Halina Sędzielarz, jedna z założycielek fundacji Barka, zajmującej się m.in. organizacją koncertów w mętkowskim kościele.

Edyta Geppert to jedna najbardziej znanych polskich piosenkarek. Na stronie internetowej poświęconej działalności estradowej artystki czytamy, że tworzy ona swój własny, nieporównywalny z innymi wykonawcami, teatr piosenki.

W poprzednich latach w modrzewiowej świątyni wystąpiły takie gwiazdy polskiej estrady jak: Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka, Mieczysław Szczęśniak, Eleni, Alicja Majewska, Irena Santor, zespół Raz, Dwa, Trzy oraz Małgorzata Walewska.