Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Znalazły się pieniądze na dokumentację krytego basenu

23.06.2017 20:16 | 8 komentarzy | 2 941 odsłony | Marek Oratowski

Kryta pływalnia ma stanąć na osiedlu Flagówka za dwa lata. Libiąscy radni przeznaczyli w piątek 160 tysięcy złotych na koncepcję obiektu.

8
Znalazły się pieniądze na dokumentację krytego basenu
Przed podniesieniem rąk za pieniędzmi na koncepcję basenu, radni długo dyskutowali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykonanie projektu przesądzi, co znajdzie się na pływalni. Umożliwi także ubieganie się o dofinansowanie m.in. z ministerstwa sportu oraz Totalizatora Sportowego. Jednak na pewno gmina musi na tę inwestycję zaciągnąć kredyt.

- Szacuję, że basen będzie kosztował co najmniej 11 milionów złotych. Chciałbym, by oprócz głównej niecki o wymiarach 25 na 12,5 metra powstała także mniejsza, rekreacyjna. A także zjeżdżalnia i jacuzzi. Na zewnątrz wybudujemy tężnię - wyliczył burmistrz Jacek Latko. Radny Dariusz Derendarz sugerował, by projekt przewidział też ściankę wspinaczkową.

W tym roku powstanie dokumentacja basenu. Prace mają rozpocząć się w przyszłym i potrwają do 2019 roku. Pływalnia pierwotnie była planowana tuż przy ciepłowni. Ostatecznie stanie przy Alei Jana Pawła II. Dzięki temu będzie do niej łatwiejszy dojazd.

Na razie mieszkańcy od 1 lipca mogą korzystali z basenu letniego. Budowa wodnego placu zabaw, który powstaje w pobliżu, trochę się opóźnia ze względu na dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej prace związane z odwodnieniem terenu. Powinien być jednak gotowy w pierwszej połowie lipca.