Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowska biblioteka wśród najlepszych w Polsce

05.04.2017 18:32 | 11 komentarzy | 6 145 odsłon | Piotr Tarczyński

Placówka zdobyła trzecie miejsce w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2016". Jako jedyna z Małopolski znalazła się na podium.

11
Chrzanowska biblioteka wśród najlepszych w Polsce
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zdobyła trzecie miejsce w Polsce w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2016" za różnorodność i oryginalność działań kulturalnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Anna Siewiorek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie nie ukrywa radości.

- To zasługa całego zespołu, który w ubiegłym roku przygotował bardzo bogatą ofertę dla naszych czytelników - podkreśliła.
Dokumentacja imprez zorganizowanych w MBP w ubiegłym roku wysłana na konkurs liczyła 150 stron oraz wiele zdjęć i filmów.

Najlepszych wybiera jury Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przyznając trzecie miejsce chrzanowskiej książnicy oceniło ją wysoko m.in. za różnorodność i oryginalność działań kulturalnych.

W minionych latach, w konkurencji z innymi Mistrzami Promocji Czytelnictwa w Polsce, w 2008 r., biblioteka otrzymała wyróżnienie, a w 2011 r. zajęła I miejsce w Polsce.

- Gratuluję nagrody za upowszechnianie czytelnictwa. Cieszę się, że Biblioteka, zawsze bardzo dobra, nadal jest bardzo dobra - napisał do dyr. Siewiorek prof. dr hab. Jacek Wojciechowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista w zakresie bibliotekarstwa.

Laureaci i wyróżnieni w Konkursie SBP „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2016" odbiorą dyplomy 20 kwietnia podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Pałacu Rzeczypospolitej przy pl. Krasińskich 5 w Warszawie.