Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Konkurs - Czy lektura to tortura?

14.03.2017 10:47 | 1 komentarz | 1 207 odsłona | MBP w Chrzanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Chrzanowie, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Chrzanów ogłaszają konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Czy lektura to tortura?"

1
Konkurs - Czy lektura to tortura?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Badania czytelnictwa dzieci i młodzieży potwierdziły tezę, że sytuacja przymusu i traktowanie książek jako tekstów narzuconych sprawia, że uczniowie są uprzedzeni do lektur szkolnych. Czy zatem lektura to tortura? Czy obowiązkowa lektura szkolna powoduje „książkowstręt"?

Ogłaszamy konkurs na interpretację wybranej lektury szkolnej. Może to być interpretacja satyryczna lub „poważna". Możesz wybrać książkę, która okazała się być ciekawa, poruszająca lub taką, przez którą nie mogłeś przebrnąć. Opisz swoje odczucia związane z lekturą.

Prace należy wysyłać na adres mailowy promocja@mbp.chrzanow.pl do 1 kwietnia 2017 r., zaznaczając, że jest to praca konkursowa, umieszczając w tytule e-maila „Konkurs - Czy lektura to tortura?".

24 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i przeprowadzona zostanie wielka DEBATA LITERACKA, również pod hasłem CZY LEKTURA TO TORTURA?. Wszystko w ramach MAŁOPOLSKICH DNI KSIĄŻKI KSIĄŻKA I RÓŻA (23-24.04.)
Regulamin i szczegóły.