Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bolęcin, Dulowa, Zagórze - wioski tematyczne w sąsiedztwie Chrzanowa

02.03.2017 16:04 | 0 komentarzy | 1 849 odsłona | Ewelina Mierzwińska-Zegarek

22 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się spotkanie z przedstawicielkami trzech wiosek tematycznych, znajdujących się z sąsiedztwie Chrzanowa - Bolęcina, Dulowej i Zagórza.

0
Bolęcin, Dulowa, Zagórze - wioski tematyczne w sąsiedztwie Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykład Wszechnicy Chrzanowskiej rozpoczęła Dorota Kobylec, członkini zarządu Fundacji Biura Inicjatyw Społecznych, koordynatorka projektu „Miejscowości Tematyczne w Małopolsce dla seniorów", która przybliżyła idee samego projektu oraz przedstawiła krótką charakterystykę wiosek biorących w nim udział.

Następnie Agnieszka Mendela z Bolęcina, Halina Duda z Dulowej i Władysława Macuda z Zagórza opowiedziały o tym, jak w ciągu pięciu lat rozwinęła się oferta ich miejscowości, przedstawiły walory i atrakcyjne miejsca, które warto zwiedzić, przybliżyły historię i legendy związane z daną wsią oraz blaski i cienie współpracy lokalnej. Panie zaprosiły też do brania udziału w wycieczkach, zajęciach edukacyjnych i warsztatach organizowanych dla szkół podstawowych i przedszkoli, rodzin z dziećmi, seniorów, grup zorganizowanych i indywidualnych turystów.

Na spotkanie przybyli także specjalni goście: Strażnik Skały z Bolęcina, król Jan III Sobieski z Zagórza, młynarz i zielarka z Dulowej. Przed salą konferencyjną czekała na uczestników niespodzianka. Przedstawiciele wiosek tematycznych przygotowali kolorowe stoiska regionalne, na których prezentowały wyroby, regionalne potrawy oraz skały i amonity. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Zapraszamy na kolejne wykłady Wszechnicy Chrzanowskiej.