Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W chrzanowskiej blibliotece w listopadzie

31.10.2016 16:19 | 0 komentarzy | 1 558 odsłona | zew

Spotkania, historyczny spacer i konkurs literacki - to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie na najbliższe dni.

0
W chrzanowskiej blibliotece w listopadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 listopada o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10C zaprasza na kolejną Wszechnicę Chrzanowską. Tym razem temat kolejowy: Krzysztof Brandys oraz Grupa „Stacja Chrzanów" opowiedzą o historii kolei na Ziemi Chrzanowskiej.

Grupa „Stacja Chrzanów" - to grono pasjonatów z ziemi chrzanowskiej, któremu nie jest obojętna historia kolejnictwa, z którym miasto Chrzanów jest związane nierozerwalnie. - Jesteśmy młodą grupą, działającą od września 2016 roku, jednak wyraźnie zaznaczyliśmy już swoją obecność: prezentowaliśmy nasze zbiory na imprezie „Ziemniaczysko", współtworzyliśmy Chrzanowski Spacerownik „Szlakiem Kolei", zorganizowaliśmy obchody 160-lecia Kolei w Chrzanowie, a teraz pragniemy przemówić podczas Wszechnicy Chrzanowskiej - mówią.

Spotting, planespotting, RNAV spottting - co to takiego?
Z tymi określeniami co jakiś czas spotykamy się w informacjach prasowych, telewizyjnych czy zamieszczanych w Internecie. Co one znaczą? Czym zajmują się spotterzy, plane spotterzy czy extreme spotterzy? Porozmawiamy o tym z dziennikarzem i podróżnikiem Piotrem Tarczyńskim podczas spotkania w ramach „Akademii Słowa" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10C, 7 listopada o godz. 10.00.
Nasz gość nie tylko opowie, jak dostać się na pobliską Górkę w Balicach i co z niej można zobaczyć, ale także pokaże na zdjęciach, co lata nad naszymi głowami.
Uczestnicy będą mogli zobaczyć z bliska sprzęt używany przez RNAV spotterów do fotografowania samolotów na wysokościach przelotowych, czyli około 10 kilometrów nad ziemią.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości chrzanowska biblioteka zaprasza na... spacer. 11 listopada o godz. 14.00 wyruszymy spod siedziby biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, by spacerując po naszym mieście śladami walki o Niepodległość 1918 dotrzeć na cmentarz wojenny nr 445. Naszym przewodnikiem będzie Kamil Bogusz.
Przewidywany czas spaceru ok. 2-2,5 godz.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie oraz Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Chrzanowie ogłasza konkurs literacki dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej pod hasłem CZY LEKTURA TO TORTURA? Wszystkie szczegóły oraz regulamin znaleźć można na stronach internetowych organizatorów. Serdecznie zapraszamy. Na zwycięzców czekają nagrody!