Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Tour de Pologne. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu

13.07.2016 08:51 | 0 komentarzy | 8 954 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W czwartek ulicami powiatu chrzanowskiego pojadą uczestnicy tegorocznej edycji Tour de Pologne. Z tego powodu na niektórych odcinkach dróg zostanie czasowo wstrzymany ruch. Kto nie chce stać w korkach, lepiej niech je omija.

0
Tour de Pologne. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu
Ubiegłoroczny wyścig Tour de Pologne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Utrudnienia mogą pojawić się już około godz. 12.30. Najpierw ruch będzie wstrzymywany na drodze wojewódzkiej 791 z Olkusza w stronę Trzebini.

- Kolarze pojadą przez Lgotę, Myślachowice i dotrą do Trzebini. Powinni się tu pojawić około 13.20. Osoby dojeżdżające z Olkusza do pracy w tej okolicy oraz jadące w kierunku Olkusza mogą nie zdążyć na godz. 14. By uniknąć utrudnień, można wybrać trasę alternatywną przez Bukowno, Podlesie i Czyżówkę - mówi Mariusz Jurczyk, p.o. naczelnika wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Na światłach w Trzebini kolarze skręcą w lewo w ul. Krakowską, a następnie w ul. Słowackiego, przejadą przez przejazd kolejowy, Piłę Kościelecką, a w Bolęcinie odbiją w prawo, skąd skierują się do Płazy i Wygiełzowa. W czasie przejazdu przyblokowany będzie ruch na rondzie w Trzebini od strony Młoszowej i na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego z Krakowską.

- W Wygiełzowie mają być ok. 13.50. Ruch będzie wstrzymany zarówno na rondzie, jak i w rejonie skrzyżowania na Wadowice. Utrudnienia mogą potrwać kilkanaście minut. W tym samym czasie policjanci z Oświęcimia zamkną wjazd z Zatora w kierunku Babic - tłumaczy Jurczyk.

By uniknąć stania w korku można wybrać trasę alternatywną przez Oświęcim i Libiąż drogą 933.