Nie masz konta? Zarejestruj się

W środę nowy, 42. numer "Przełomu"

W środę nowy, 42. numer "Przełomu", a w nim m.in.:

czytaj więcej

W Kwaczale i Płazie-Podlas woda nie nadaje się do picia

W tych miejscach to drugie na przestrzeni kilku tygodni skażenie wody bakteriami coli. O problemie z Janusz Kopaczką, prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Alwerni, rozmawia Łukasz Dulowski.

czytaj więcej

Ulicą Harcerską nie przejedziesz

Droga na odcinku od ośrodka zdrowia w kierunku ul. św. Stanisława w Trzebini jest nieprzejezdna. Kierowcy dowiadują się o tym dopiero, gdy tam wjadą. Nigdzie wcześniej nie ma znaków informacyjnych.

czytaj więcej

Dojazd może być tymczasowy

Wykonawca robót na ul. Partyzantów w Chrzanowie otworzył dojazd do starostwa od ul. Oświęcimskiej. Gminni urzędnicy studzą jednak radość kierowców. Roboty jeszcze będą tam trwały.

czytaj więcej

Zderzyły się dwa auta. Kobieta i dziecko w szpitalu

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Wszystko wskazuje na to, że zawinił kierowca saaba, który nie ustąpił pierwszeństwa seatowi. Dwie osoby zostały ranne.

czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „W żółtych płomieniach liści"

Chcemy Was w ten sposób zachęcić do uwiecznienia ulubionych miejsc na ziemi chrzanowskiej w jesiennych barwach. Zdjęcie może przedstawiać znany obiekt, może być widokiem z okna lub impresją z wycieczki w plener. Ważne, by jednym z istotnych elementów były kolorowe liście.

czytaj więcej

Michał tragicznie zginął. Rodzina prosi świadków o kontakt

Bliscy 18-latka, jednej z dwóch ofiar wypadku na drodze wojewódzkiej 933 poszukują osób, które widziały zdarzenie.

czytaj więcej

Jest książka o bohaterach, bo autor był upierdliwy (ZDJĘCIA)  

W niedzielę miała miejsce promocja dwóch książek poświęconych czasom wojennym w gminie Babice i częściowo w sąsiedniej Alwerni. Do urzędu przyszło tyle ludzi, że nie było czym oddychać.

czytaj więcej
październik
24 piątek

Libiąż w barwach jeseni

Start o 17:30 wstęp wolny

Kradzieże w Alwerni i Libiążu

Sobotnim popołudniem złodzieje nie próżnowali. Ich łupem padł samochód i telefon komórkowy.

czytaj więcej

18.10.2014 21:33 | dodaj komentarz | Łukasz Dulowski

50 lat razem. Minęło, jak z bicza strzelił

Michalina i Edward Tokarczykowie nie wyobrażają sobie, jak mogliby żyć bez siebie. Pół wieku temu on ujął ją spokojnym charakterem i elegancją. Ona zachwyciła go urodą i uśmiechem. Zakochali się od pierwszego wejrzenia. I tak zostało. Razem z 32 innymi parami świętowali w sobotę złote gody.

czytaj więcej

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

Za kratki trafił mężczyzna, który w piątek, próbując ukraść paliwo ze stacji przy motelu Lech, potrącił pracownika. To 19-letni krakowianin.

czytaj więcej

Kierowcy blokują ruch

Auta stojące obok pawilonu przy ul. 11 Listopada utrudniają przejazd niedawno wyremontowaną drogą. Urzędnicy rozważają wprowadzenie w tym miejscu zakazu parkowania.

czytaj więcej

Biegacze na trasie. Policja zamknie ulice

W niedzielę kierowców czekają utrudnienia na drogach w pobliżu Chechła. Nieprzejezdne będą trasy umożliwiające dotarcie do chrzanowskiego szpitala.

czytaj więcej

Oblał drzwi benzyną i podpalił

W czwartek policjanci zatrzymali mieszkańca Jaworzna, który podpalił drzwi wejściowe do domu swojej konkubiny. Był też agresywny. Szarpał kobietę i groził, że ją zabije.

czytaj więcej

Złodzieje paliwa potrącili pracownika stacji

Podróżujący samochodem mężczyźni ukradli w piątek paliwo na stacji benzynowej w Młoszowej. Gdy jeden z pracowników próbował ich zatrzymać, potrącili go.

czytaj więcej

Znikają salony gier

Trzy nielegalne urządzenia do gier hazardowych zarekwirowali celnicy w Sierszy. Dziś po uruchomionym tu w ubiegłym roku salonie nie ma śladu. Z mapy powiatu chrzanowskiego zniknęły też inne takie miejsca.

czytaj więcej

zobacz więcej newsów...