Nie masz konta? Zarejestruj się

Mieszkańcy przepytają kandydatów  

Z inicjatywy Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie z kandydatami na burmistrza Chrzanowa. Mieszkańcy będą mieli okazję wysłuchać, co mają im do zaproponowania, a także zadać gościom pytania.

czytaj więcej
listopad
3 poniedziałek

Mieszkańcy przepytają kandydatów

Start o 17:00 wstęp wolny

Papieska pamiątka nabierze nowego blasku

Do końca tego roku firma z Piły Kościeleckiej wymieni przestarzałą instalację w zabytkowym, drewnianym kościele w Mętkowie.

czytaj więcej

Galary wróciły na wodę

Po kilkudziesięciu latach dwie płaskodenne, drewniane łodzie, jakimi niegdyś spławiano węgiel, znów pływają po Wiśle. Dziś jednak mają inną funkcję - edukacyjno-turystyczną

czytaj więcej

Przemszą i Wisłą do Krakowa

Nad stworzeniem systemu dróg wodnych łączących Dunaj, Wełtawę, Odrę, Wisłę i Dniestr głowiono się od wieków. Znalazłyby się w nim także odcinki Przemszy i Wisły stanowiące granicę ziemi chrzanowskiej, a równocześnie kanał łączący Śląsk z Krakowem.

czytaj więcej

Trudne, długotrwałe i kosztowne

O metodach leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej w kolanie z chrzanowskim ortopedą doktorem Bogdanem Wziętkiem, właścicielem Centrum Medycznego Artroskop, rozmawia Anna Jarguz.

czytaj więcej

Świętojańskie ziele

Jesienią czujesz się senny, zmęczony, na niczym nie możesz się skupić? Samopoczucie powinien ci poprawić wyciąg z dziurawca.

czytaj więcej

Pleśniak z owocami

Przepis podaje Katarzyna Jaworek z Mętkowa

czytaj więcej

Rozmowa w czasie jazdy

Aż 75 proc. posiadaczy telefonu komórkowego korzysta z niego w trakcie jazdy. Wielu dzwoni lub odbiera połączenia, jadąc z dużą prędkością autostradą.

czytaj więcej

Ukazał się nowy, 43. numer "Przełomu

W środę nowy, 43. numer "Przełomu a w nim m.in.

czytaj więcej

Sąd nakazał Szczurkowi przeproszenie Adamczyka

Kandydat na burmistrza Trzebini Stanisław Szczurek ma przeprosić swojego kontrkandydata Adama Adamczyka za zamieszczenie nieprawdziwych informacji.  

czytaj więcej

Strażacy trzy godziny gasili poddasze 

Policja ustala przyczyny pożaru domu jednorodzinnego w Żarkach. Ogień wybuchł we wtorek przed południem.

czytaj więcej

Na Pogorskiej będą korki

Od środy, 29 października, od godz. 7 rano przez dwa dni na ul. Pogorskiej w Chrzanowie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Drogowcy biorą się za pogwarancyjne kładzenie nowej nawierzchni.

czytaj więcej

Po zderzeniu aut droga wojewódzka była nieprzejezdna

Na skrzyżowaniu ulic Olkuskiej i Parku Jurajskiego w Myślachowicach we wtorek przed południem zderzyły się dwa samochody. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka w kierunku Olkusza była zablokowana dla ruchu.

czytaj więcej

Włamywacz zabrał biżuterię i uciekł

Policjanci z Alwerni szukają złodzieja, który włamał się w poniedziałek do domu przy ul. Mickiewicza.

czytaj więcej

Miasto ma nowego przyjaciela

W poniedziałek Peter Winterling, nauczyciel z Freiburga otrzymał tytuł Przyjaciela Libiąża za organizowanie zagranicznych wymian uczniów z Niemiec i Polski. O tym, co takie wyjazdy dają młodym ludziom, opowiada w rozmowie z Maciejem Kozickim.

czytaj więcej

Najwyższa pora, aby rozpocząć renowację Lipowca

W najbliższych czterech latach ma zostać przeprowadzona renowacja dawnego zamku biskupów krakowskich.

czytaj więcej

Gdzie kupujecie znicze?

Na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi ruch przy cmentarzach i na bazarach zrobił się większy. Jest w czym wybierać, a znicze można kupić od złotówki. W tym roku modne stały się elektryczne wkłady.

czytaj więcej

zobacz więcej newsów...