Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 15:11


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 17.1.2015 20:02 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Po co radnemu strona www,skoro ukończył z trudem różne "szkoły" i nie bardzo składa litery ?
To taki żart rodem z Alternatywy 4 . Wystarczy być vice Hrabin ....ą i już jest ok !!
posiadanie strony www. wymusza aktywność umysłową i merytoryczną , a to już ponad siły skoro tak ciężko podnosi się rękę ....za.... choć łatwiej .... przeciw ... a najlepiej po dietę ....ikropka.....


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 18.1.2015 19:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Powinien udostępnić numer telefonu gdyż jest osobą publiczną "dla służby mieszkańców osiedla i gminy" a nie diety.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 22.1.2015 12:48 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Krzysio napisał(a):
No to ładnie policja zastrasza radnych w Trzebini. Nie dacie pieniędzy to możecie mieć szkieletora zamiast komisariatu. A oni sie wystraszyli i sypnęli groszem. I to ładną sumką. A policja nie ma pieniędzy i bierze sie za budowę i zastrasza darczyńców. Ech nie tak sobie wyobrażałem prace nowych radnych. :(


Chciałbym się jeszcze odnieść do dotacji, którą przekazuje Gmina na budowę komisariatu. Wielkie zaskoczenie wśród radnych obecnej kadencji wywołało pismo Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który zwrócił się z prośbą o przeniesienie niewykorzystanych środków na rok 2015. Było to bardzo lakoniczne pismo, które tak naprawdę nie uzasadniało wnioskowanej prośby. Dopiero w połowie stycznia podczas spotkania Komisji Budżetu i Finansów policjanci uzasadnili bardziej szczegółowo, mianowicie, że całkowity koszt inwestycji to 10 528 292,87 zł, z tym, że w tej kwocie mieści się już przyznane kiedyś 2 mln zł przez gminę. Nie wiem, czy to straszenie czy nie, ale rzeczywiście, skoro pieniądze gminne były wkalkulowane w całość inwestycji, to dosyć prawdopodobne, że zabraknie pieniędzy m.in. na wyposażenie budynku.

A tak już pomiędzy wierszami, zostało podpisane porozumienie między Gminą a Policją o przekazaniu tych pieniędzy. Większość radnych była przeciw przeniesieniu środków na rok bieżący, ale myślę, że teraz pieniądze zostaną przekazane, w myśl podpisanego kiedyś porozumienia...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 22.1.2015 15:15 

Dołączenie: 4.12.2006 10:56
Posty: 910
Pochwały: 37
Czy radni dadzą te pieniądze czy nie? Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji. Poinformuję Państwa o wyniku głosowania.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 30.1.2015 13:33 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Gmina dofinansuje budowę komisariatu Policji w Trzebini w b.r.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 30.1.2015 17:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
WH1991 napisał(a):
Gmina dofinansuje budowę komisariatu Policji w Trzebini w b.r.


Bogata jest ta Trzebinia, zamiast zając się tworzeniem miejsc pracy buduje gmachy dla "policmajastrów" aby być może bronić się przed bezrobotnymi? 8)

Na poważnie. Zmarnowane pieniądze, wyrzucone lekką ręką, komisariat ten powinien powstać z pieniędzy z MSW bo na to każdy płaci swoje pieniądze w postaci podatków ale jak widać radni zapomnieli o tym wraz z burmistrzem (byłym i obecnym). Dajmy dalej robić się w konia.

Taki off-top ale widzę pozwolenie na to jest ;)

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 30.1.2015 18:26 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Także uważam iż pieniążki gminne powinny być podzielone dla mieszkańców. Niedobrze iż, podnoszą ręce dla spraw mniejszej wagi. Nie popisaliście sie państwo radni. Oby potem nie brakło na ważniejsze sprawy pieniążków.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 30.1.2015 23:25 

Dołączenie: 18.3.2010 23:48
Posty: 7
Pochwały: 3
Czy radni powinni mieć swoje strony www? Nie wiem. Ale wiem, że będąc radnym, przyzwoitość nakazuje przedstawiać się z imienia i nazwiska. To nie przedszkole i zabawa w urzędowanie. Tak panie Hajduk!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 9:23 
Ja się zastanawiam, co zmieniło się w przeciągu kilku tygodni, że radni zmienili zdanie. Przecież podczas głosowania, gdy dotację odbierali, musieli być świadomi, że policji zabraknie pieniędzy na dokończenie inwestycji, skoro dotacja była w jej budżet wpisana. Dodatkowo padały ostre słowa w stronę Policji. Teraz zmiana zdania - wygląda to trochę niepoważnie.
Krzysio - zapewne zabraknie pieniędzy na inne sprawy, bo na sesji, gdy zdecydowano pieniądze policji odebrać, dofinansowano UK. Wtedy wydawało się, że budżet będzie się równoważył. Teraz chyba już nie.
A co do uwagi Bueanbuelo - ja nie odbieram radnym prawa animowości w internecie, czy też posługiwania się różnymi nickami, ale oczekiwałbym pełnych informacji, a nie lakonicznego tylko wrzucenia wyniku głosowania.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 9:51 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Raz jeszcze przytoczę wcześniejszy post:

Chciałbym się jeszcze odnieść do dotacji, którą przekazuje Gmina na budowę komisariatu. Wielkie zaskoczenie wśród radnych obecnej kadencji wywołało pismo Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który zwrócił się z prośbą o przeniesienie niewykorzystanych środków na rok 2015. Było to bardzo lakoniczne pismo, które tak naprawdę nie uzasadniało wnioskowanej prośby. Dopiero w połowie stycznia podczas spotkania Komisji Budżetu i Finansów policjanci uzasadnili bardziej szczegółowo, mianowicie, że całkowity koszt inwestycji to 10 528 292,87 zł, z tym, że w tej kwocie mieści się już przyznane kiedyś 2 mln zł przez gminę. Nie wiem, czy to straszenie czy nie, ale rzeczywiście, skoro pieniądze gminne były wkalkulowane w całość inwestycji, to dosyć prawdopodobne, że zabraknie pieniędzy m.in. na wyposażenie budynku.

Wszyscy obecni radni przyjęli projekt uchwały ws. dofinansowania. Rzeczywiście wyszło trochę niepoważnie, ale - tak mi się wydaje - też powinna za decyzjami iść pewna kontynuacja, to poprzednia Rada i Burmistrz podjęli decyzję o dofinansowaniu, podpisano Porozumienie, które regulowało i reguluje te kwestie. A obecnie zadania trzeba kontynuować.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 10:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
buenabuelo napisał(a):
Czy radni powinni mieć swoje strony www? Nie wiem. Ale wiem, że będąc radnym, przyzwoitość nakazuje przedstawiać się z imienia i nazwiska. To nie przedszkole i zabawa w urzędowanie. Tak panie Hajduk!

Jeśli WH1991 spotka buenabuelo na ulicy to pewnie przedstawi się z imienia i nazwiska. W sieci ma prawo do anonimowości (choć ci co są dłużej na forum wiedzą kto jest kim, albo kto prawdopodobnie jest kim) :)

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 11:15 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
Cameleon napisał(a):
Bogata jest ta Trzebinia, zamiast zając się tworzeniem miejsc pracy buduje gmachy dla "policmajastrów" aby być może bronić się przed bezrobotnymi?

Nie, bowiem jest pomysł na rozwiązanie głodu i bezrobocia.
Głodni zjedzą bezrobotnych i sprawa załatwiona.
:lol:

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 12:30 
WH1991 napisał(a):
Raz jeszcze przytoczę wcześniejszy post:

Chciałbym się jeszcze odnieść do dotacji, którą przekazuje Gmina na budowę komisariatu. Wielkie zaskoczenie wśród radnych obecnej kadencji wywołało pismo Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który zwrócił się z prośbą o przeniesienie niewykorzystanych środków na rok 2015. Było to bardzo lakoniczne pismo, które tak naprawdę nie uzasadniało wnioskowanej prośby. Dopiero w połowie stycznia podczas spotkania Komisji Budżetu i Finansów policjanci uzasadnili bardziej szczegółowo, mianowicie, że całkowity koszt inwestycji to 10 528 292,87 zł, z tym, że w tej kwocie mieści się już przyznane kiedyś 2 mln zł przez gminę. Nie wiem, czy to straszenie czy nie, ale rzeczywiście, skoro pieniądze gminne były wkalkulowane w całość inwestycji, to dosyć prawdopodobne, że zabraknie pieniędzy m.in. na wyposażenie budynku.

Wszyscy obecni radni przyjęli projekt uchwały ws. dofinansowania. Rzeczywiście wyszło trochę niepoważnie, ale - tak mi się wydaje - też powinna za decyzjami iść pewna kontynuacja, to poprzednia Rada i Burmistrz podjęli decyzję o dofinansowaniu, podpisano Porozumienie, które regulowało i reguluje te kwestie. A obecnie zadania trzeba kontynuować.

No wyszło niepoważnie, bo to by znaczyło, że podczas pierwszego głosowania radni nie wiedzieli za czym lub przeciwko czemu głosują, dodatkowo nie szczędzili uwag pod adresem policji.
Dla mnie ważne będzie, jak ktoś z rady napisze, kto i w jaki sposób Was przekonał do zmiany zdania. Chyba, że przyznajesz, że jesteście głupcami, którzy nie wiedzą co głosują i dzięki bogu jest komendant, który pisze do Was listy i Was uświadamia. Bo rozumiem ważne jest to, co on napisze, a nie co na ten temat do powiedzenia mają Wasi wyborcy.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 31.1.2015 14:03 
Ułom, to jest tak: na początku ci nowi radni byli jeszcze jako polityczne dziewice. A ci ponowni radni (z teamu Szczurka) tylko czekali - kiedy tych nowych radnych odpowiednio "rozdziewiczą".
A że to już się dokonało - to i mamy tego efekty.

Z kuluarów, od "wiewiórek":
Pani Hrabia (przewodnicząca RM) to zausznik (zausznica?) byłego burmistrza Szczurka. "Wiewiórki" mówią, że po każdej sesji trzebińskiej RM pani Przewodnicząca udaje się do samochodu byłego burmistrza - który nieopodal waruje obok swojej w tak głupi sposób utraconej siedziby. I tam mu zdaje relacje ad hoc.
Były burmistrz nie kryje, że w tej nowej RM ma onże (sic!) przewagę. I tak faktycznie jest, "szczurkowi" mają tę przewagę w głosowaniu.
Wydaję się, że ci obecnie "rozdziewiczeni" radni nie odgrywają w RM jakiejś większej roli. W zasadzie tak, jakby ich nie było. Jakoś szybko stracili to polityczne dziewictwo, sądziłem - że chociaż je zachowają przez przynajmniej jeden rok. Szkoda, że po tym rozdziewiczeniu nie zażyli tych pigułek "dzień po".

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 1.2.2015 7:43 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Jendrku!
"rozdziewiczeni " powinni zażyć pigułki ,nie po ,ale przed najlepiej na wzmocnienie pracy mózgu .
Chociaż przy podnoszeniu rąk do góry , mózg nie musi pracować i wszystko w tym temacie .
Popatrzcie kto został wytypowany do wszelkiej maści związków międzygminnych i będziecie mieć odpowiedź kto rządzi w radzie . a "szczurkowcy" tacy jak Woch ,Ścigaj .Hrabia zmienili swoje przyzwyczajenia i teraz zachowują się jak prawnie chronione gryzonie ryjące czyli -krety ikropka...........
P/s
Ale że T Adamczak koniecznie chce się dorobić na garnuszku Związku śmieciowego ????


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3