Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 17:54


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 1.2.2015 8:16 
Jendrku - nadal nie rozumiemcałej sytuacji, bo przecież "szczurkowi" radni w pierwszym glosowaniu też musieli być przeciwko przesunięciu dotacji na nowy rok. Chodzi o to, że były burmistrz ich przywołał do porządu? Nowi też zmienili zdanie pod wpływem p. Szczurka, czy może jakies targi były?
Jeśli chodzi o byłe już dziewice, to tabletka po w przypadku radnych katolickich raczej nie wchodziw gre, ja bym polecił uczciwą spowiedz przed wyborcami i obietnice poprawy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 1.2.2015 12:48 
Wiesz Ułomie, że masz rację! Ty jako ateista rozpatrujesz ten dziwny pragmatyzm nowych radnych w wymiarze katolickim, a ja jako ten zreformowany katolik - w wymiarze gender. Przecież radni katoliccy zawsze mogą liczyć na tę dyspensę od regionalnego biskupa.
Ikropka także ma rację, ci nowi radni powinni te niekatolickie piguły zażyć dzień "przed". Wtedy dyspensa nie ma zastosowania.

Wieść gminna niesie (nie tylko od "wiewiórek), że "szczurkowymi" radnymi w obecnej RM rządzi b.burmistrz Szczurek. Rządzi podobnie, jak kiedyś Krzaklewski Buzkiem. Wprawdzie nie z tylnego fotela w gabinecie obecnego burmistrza - ale raczej z fotela swojego samochodu. Zresztą na jedno wychodzi.
Toteż tym podbudowani "szczurkowi" radni przystąpili ochoczo do "rozdziewiczania" tych nowych radnych.
Np. radny Adamczak (wg mnie wysoce sprawny kunktator) już został kupiony etacikiem w Związku Śmieciowym (u Dedy, dla którego Dziadzio Adasio jest najprawdziwszym wujkiem, a nie takim przyszywanym). I tak dalej, nie chce mi się więcej pisać o tej "przejrzystości" w samorządzie - bo mi ciśnienie niebezpiecznie rośnie.

Z tymi milionami PLN dla byłego bijącego serca Partii w naszej "przejrzystej" Trzebini to jest tak: jeszcze wtedy ci dziewiczy radni postawili veto na przepływ środków z UM do Policji - i słusznie, te środki zostały wstrzymane. Lokalny policmajster z b.burmistrzem Szczurkiem wymyślili tego "szkieletora" i postraszyli tymże jeszcze dziewiczych radnych. A "szczurkowych" radnych zmitygowali do odpowiednich działań.
I tym sposobem sterujący swoimi radnymi, z fotela jego samochodu, b.burmistrz osiągnął swój pierwszy "powyborczy" sukces.

A jak na to zapatruje się ten staro-nowy burmistrz Trzebini? Ano zadowolony z takiego obrotu sprawy. Jego zaufany powiatowy policmajster ma się czym wykazać przed swoimi zwierzchnikami, a co do tych środków z budżetu UM, to zawsze stwierdzi - ze to tak radni uchwalili i on w takim przypadku ma związane ręce (nie mówiąc o nogach). Najwyżej to z budżetu naszej Gminy zostanie coś w rodzaju tego szkieletora.

Przepraszam za ten zbyt obszerny wywód, ale tego kabaretu nie da się streścić w dwóch zdaniach. Boby nie był "przejrzysty".....

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 1.2.2015 22:50 
Ja jak najbardziej Jendrku boga się boję, chociaż piszę jego tytuł z małej litery. Więc Twe oskarżenia o ateizm nietrafione.
Ciekawe natomiast jest to, co piszesz o p. Adamczaku i jego nowej fusze, a także rodzinnych powiązaniach - jak dla mnie Twe posty mogą być na połowę tego forum, jesteś skarbnicą wiedzy o lokalnych niuansach politycznych. Nie wiem jak się to ma do standardów przejrzystości proponowanych przez Przełom, myślę, że p. Adamczyk ze wstydu powinien sam zrezygnować. Ale to moje bezbożne myśli, bo bogów jest wielu, jeden na imię ma Mamona. Ja będę dobrze pamiętać pewną charytatywną imprezę współorganizowaną przez stowarzyszenie radnych Adamczaka i naszego forumowego kolegi Wojciecha - zwłaszcza tą informację, że pieniądze zebrane będą przekazane na pomoc afrykańskim dzieciom. Jak się okazało pomoc polegała na budowie im salki katechetycznej - z punktu widzenia niereformowalnego katolicyzmu musi być to pomoc najważniejsza, bo ratująca nie ich grzeszne ciała, lecz dusze.
Smutna ta nasza polityka, bardzo smutna.
Tak wracając do tematu, pod którym rozmawiamy - na co radnym strony www? Żeby pisali te swoje fantazje? Że pomagają? Że podejmują decyzje zgodnie z interesem obywateli? Jest jakiś sens w uczestniczeniu w tej całej polityce? Jakieś wymierne skutki? Czy tylko się to wszystko kończy właśnie na mniejszych kłamstewkach, albo olbrzymich kłamstwach?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 2.2.2015 9:08 
Widzisz Ulomie, wszelkie akcje charytatywne są potrzebne. Tylko, że zazwyczaj nie mamy żadnego wpływu, jak ta pomoc jest rozdysponowana.
Ta medialna przedwyborcza impreza Adamczaka przy kościele pw. Św.Piotra i Pawła to było czyste kunktatorstwo i mydlenie oczu tzw. opinii publicznej. Gdyby ta pomoc była zaoferowana powiedzmy miejscowym co biedniejszym dzieciom, to nie miałbym żadnych uwag.
Ale, że afrykańskim dzieciom, którzy zresztą ci "adamczakowi" tej prawdziwej Afryki nigdy nie widzieli - to już jest kuriozalne. A że na salki katechetyczne w afrykański buszu - to już szczyt obłudy i hipokryzji. Jeżeli już, to na tę miskę ryżu czy też manioku dla każdego bidula w tej głębszej Afryce.
Są w naszym kraju dużo sprawniejsze organizacje pomocowe (świeckie i kościelne) dla Afryki - a i to mają gigantyczne trudności w dotarciu z pomocą dla najbardziej potrzebujących.
Przykre jest to, że w ten sposób kreują się przyszli lokalni samorządowcy.

Tak, strony internetowe radnych w zasadzie nic nie wnoszą. Np. ta strona http://www.adam-adamczyk.pl już zamilkła. A tuż przed wyborami była taka żywa...To czego oczekiwać od radnych? Zresztą niech się wykażą pracą w realu, a nie bzdurnymi wpisami w bliżej nieokreślonej czasoprzestrzeni.

Co do prawdziwego wujowstwa, to jest tak: jak będzie następny przetarg u Dedy dla firm odbierających śmieci, to nawet to wujkowanie może być korzystne dla mieszkańców Trzebini.
Bo za burmistrza Szczurka, UK rąbnęło się o przeszło jeden milion złociszów na swoją szkodę, a na korzyść związku Dedy. Bo nie miał kto szepnąć ówczesnemu Smółce, jakie tam kwoty przetargowe są na topie.
A obecnie: Deda szepnie na ucho prawdziwemu wujkowi Adamowi, aby to jego UK nie było za bardzo do przodu z ofertą przetargową - bo i tak UK wygra w Trzebini. Myślę, że tego typu zależności będą w tym przypadku korzystne dla Trzebini. Może niekorzystne dla kogo innego, ale to nie nasz problem.

PS. A Boga to Ty lepiej się bój - bo będziesz miał taki napis na pomniku po życiu doczesnym - jakim obdarzono Friedricha Nietzschie. Chociaż ja bym się bardziej obawiał islamskiego Boga. Wcześniej sztandar z półksiężycem na Hagia Sofia, a być może niezadługo ten sztandar na Bazylice św.Piotra w Watykanie.
Oby nas Bóg żydowski a zarazem chrześcijański uchronił od tego islamskiego. I od jego fanatycznych zwolenników. Bo chyba trzeba ich będzie potraktować bombą neutronową..., jeżeli nasz Bóg nie pomoże.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 19.2.2015 2:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Wracając do tematu, czyli stron www Jest nowa odsłona http://wojciech-hajduk.pl/
Strona czysto informacyjna dotycząca m.in. sesji rady miasta, prac w komisjach itp.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 25.2.2015 18:13 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Radni powinni być jak najbardziej dyspozycyjni dla mieszkańców i to nie wirtualnie a realnie.
Nawet godziny jego pracy nie powinny być wytłumaczeniem.
Jedynie świetna umiejętność organizacji czasu oraz logistyki pozwoli na wywiązanie się z podstawowego warunku jakim jest owa dostępność. Jeżeli jest z tym problem należy złożyć mandat powołując się na niemożność pogodzenia pełnienia funkcji publicznej z pracą zawodową.

Strona internetowa w tym wypadku jest jedynie uzupełnieniem należnym do wykonania.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 14.3.2015 20:28 

Dołączenie: 28.8.2011 19:54
Posty: 20
Pochwały: 1
Dzięki inicjatywie nowych radnych na stronie Trzebini pojawiła się zakładka: Napisz do radnego. Są tam telefony do wszystkich radnych i maile do większości. Jeden z radnych zamieścił też swoją stronę internetową. Link do zakładki: http://www.trzebinia.pl/component/conte ... a-trzebini

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 15.3.2015 11:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Trzebinianin 228 napisał(a):
Radni powinni być jak najbardziej dyspozycyjni dla mieszkańców i to nie wirtualnie a realnie.
Nawet godziny jego pracy nie powinny być wytłumaczeniem.
Jedynie świetna umiejętność organizacji czasu oraz logistyki pozwoli na wywiązanie się z podstawowego warunku jakim jest owa dostępność. Jeżeli jest z tym problem należy złożyć mandat powołując się na niemożność pogodzenia pełnienia funkcji publicznej z pracą zawodową.

Strona internetowa w tym wypadku jest jedynie uzupełnieniem należnym do wykonania.

Czyli jak Ty pracujesz dla pracodawcy to pracujesz 24H na dobę i gdyby Twój szef chciał coś od Ciebie to "Nawet godziny jego pracy nie powinny być wytłumaczeniem."
Każdy ma prawo do czasu wolnego, odpoczynku, realizowania hobby, rodziny itp.
I po to są wyznaczone godziny spotkań. I jestem przekonany (choć to trzeba by było sprawdzić) że gdybyś zadzwonił do radnego i powiedział, że w czasie gdy on ma dyżur to jesteś w pracy i chciałbyś się z nim spotkać jak wyborca ze swoim przedstawicielem - to jesteście w stanie ustalić godzinę spotkania dogodną dla obu stron.
<sarkazm="on">
Choć w Twoim przypadku to może być trudne bo pracujesz przecież 24h/dobę więc z pracy się wyrwać nie możesz na takie spotkanie no i komentujesz też w pracy...
<sarkazm="off">
PS. A ten sarkazm to z przymrużeniem oka tylko - wszystkiego dobrego życzę i owocnych spotkań z radnymi...

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 15.3.2015 13:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
tinyger napisał(a):
...
Każdy ma prawo do czasu wolnego, odpoczynku, realizowania hobby, rodziny itp.
I po to są wyznaczone godziny spotkań. ...

Przed wyborami byliście bardziej ustępliwy,mili, w pełni dyspozycyjni, nic wam nie przeszkadzało, proponuje w urzędzie jeszcze wywiesić listę życzeń oraz próśb na spotkania ze swoim radnym.
Przecież funkcja radnego to funkcja społeczna więc jaka tu mowa o ciężkiej harówce i pracy?
Ponadto należy pamiętać, aby czas przeznaczony na tego typu spotkania był dopasowywany do potrzeb zainteresowanych a nie odwrotnie.
Chyba nie chcesz, żeby społeczeństwo pomyślało sobie, że radny jest tylko po to aby dietę brać?
Ogólnie to przed wyborami należało myśleć co będzie a jeśli nie ma się czasu na to ...zrezygnować z tej funkcji.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 15.3.2015 20:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Cameleon napisał(a):
tinyger napisał(a):
...
Każdy ma prawo do czasu wolnego, odpoczynku, realizowania hobby, rodziny itp.
I po to są wyznaczone godziny spotkań. ...

Przed wyborami byliście bardziej ustępliwy,mili, w pełni dyspozycyjni, nic wam nie przeszkadzało, proponuje w urzędzie jeszcze wywiesić listę życzeń oraz próśb na spotkania ze swoim radnym.
Przecież funkcja radnego to funkcja społeczna więc jaka tu mowa o ciężkiej harówce i pracy?
Ponadto należy pamiętać, aby czas przeznaczony na tego typu spotkania był dopasowywany do potrzeb zainteresowanych a nie odwrotnie.
Chyba nie chcesz, żeby społeczeństwo pomyślało sobie, że radny jest tylko po to aby dietę brać?
Ogólnie to przed wyborami należało myśleć co będzie a jeśli nie ma się czasu na to ...zrezygnować z tej funkcji.

1) Nie wiem dlaczego piszesz do mnie "byliście", ja radnym nie jestem.
2) Na pewno kandydatom na radnych przeszkadzało wiele - pewnie dlatego kandydowali aby te rzeczy zmienić
3) Termin "Funkcja społeczna" nie oznacza, że ktoś ma być dla wyborców dostępny 24h/dobę. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, więc gdyby godziny dyżurowania były poranne to byłyby zaraz głosy, że ktoś jest w pracy i mu nie pasuje. Gdyby godziny były popołudniowe to ci co chodzą na drugą zmianę też mieliby pretensje. Przypuszczam że i godziny nocne też nie byłyby ok. Są pewne ramy wyznaczone, są podane oficjalne godziny. Gdybym ja coś chciał od radnego a godziny byłyby nie ok. to bym zadzwonił do niego i zapytał kiedy i o której możemy się umówić. Nawet nie koniecznie w siedzibie Rady, może w Starym Młynie, u niego w domu, czy u mnie w domu, czy w innym miejscu dogodnym dla spokojnej rozmowy. Wierzę, że tak by to wyglądało. Spróbuj a zobaczysz. Jeśli się nie uda to wtedy proponuję wylewać swoje żale na forum.
4) nie rozumiem skąd paralela między "funkcja społeczna" a "ciężka praca". Jedni w pracy (nieważne czy społecznej czy nie) mogą się obijać a inni w pracy (nieważne czy społecznej czy nie) mogą z siebie dawać wiele i wiele robić. Co ma piernik do wiatraka?
Ogólnie, zamiast naskakiwać, proponuję uzbroić się w optymistyczny nastrój i zadzwonić do radnego z konkretną sprawą i konkretnym terminem.
5) zacytowałaś mój fragment "Każdy ma prawo do czasu wolnego, odpoczynku, realizowania hobby, rodziny itp." Czy mam uważać, że zabraniasz radnemu mieć czas na odpoczynek, realizowanie hobby, czy dla rodziny z tego powodu że jest radnym?

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 16.3.2015 22:58 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Pokrótce odniosę się do tematu.
@tinyger, ale skoro podjęto się takiej funkcji to niestety kosztem czegoś. W tym wypadku tej dłuższej chwili odpoczynku i zwiększonej aktywności telefonu i maila. To posługa na rzecz mieszkańców...przepraszam, pełno płatna praca z podatków mieszkańców z której autochtoni chcą widzieć efekty i to najlepiej w niedługim czasie. I właśnie chodziło mi o ten sposób załatwiania sprawy, a mianowicie włączony telefon i systematycznie odpowiadanie na maile. I na tym ma polegać owa dyspozycyjność.
Mowa o 24 godzinnych dyżurach to skrajna interpretacja moich słów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czy radni powinni mieć swoje strony www ?
PostWysłany: 22.3.2015 13:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Trzebinianin 228 napisał(a):
Pokrótce odniosę się do tematu.
@tinyger, ale skoro podjęto się takiej funkcji to niestety kosztem czegoś. W tym wypadku tej dłuższej chwili odpoczynku i zwiększonej aktywności telefonu i maila. To posługa na rzecz mieszkańców...przepraszam, pełno płatna praca z podatków mieszkańców z której autochtoni chcą widzieć efekty i to najlepiej w niedługim czasie. I właśnie chodziło mi o ten sposób załatwiania sprawy, a mianowicie włączony telefon i systematycznie odpowiadanie na maile. I na tym ma polegać owa dyspozycyjność.
Mowa o 24 godzinnych dyżurach to skrajna interpretacja moich słów.

Rozumiem,
zatem odpowiedz proszę:
1) ile wykonałeś telefonów do radnych (do których), których to żaden z nich nie odebrał (poproszę o orientacyjna ilość i orientacyjne godziny dzwonienia)
2) Ile wysłałeś maili i ile dni nie odpisują.
Proszę o wypisanie wprost nazwisk radnych z którymi nie możesz się skontaktować. Jestem bardzo ciekawy bo jeśli będą kandydować w następnych wyborach będę chciał uniknąć jasno i czytelnie przypomnieć ludziom, że są to osoby trudno dostępne dla wyborców.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3