Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 11:30


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 15:23 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Brud w tym wypadku rozumiem poprzez pewną dwoistość.

Z jednej strony przybrała ona agresywną kampanię anty-miejską, anty-urbanistyczną, w której kultura przestrzeni miejskiej notabene tragiczna została po raz kolejny zgwałcona poprzez gombrowiczowskie "gęby" kandydatów na wszystkie możliwe szczeble samorządu, wiszące wszędzie gdzie tylko się da, nie bacząc na estetykę, która jak widać u nas nie istnieje. Wyrazy uznania dla tych nielicznych, którzy z tego pomysłu zrezygnowali. Zapobiegawczo można iść za ciosem i wdrożyć podobny projekt jaki od 2015 roku będzie obowiązywał w Grenoble http://www.thelocal.fr/20141124/grenobl ... dvertising. Konstantem przez cały okres kampanii były walające się w obrębie tablic, konsekwentnie zrywane sobie nawzajem plakaty-ulotki. W wielu miejscach kampanijny syf pozostał po dziś dzień.

Drugim znaczeniem jest element bezpośrednio ludzki. Arogancja i bezwstydność dla wielu to chleb powszedni, nie mniej wielu zapominało o czymś tak istotnym jak dobre wychowanie i elokwencja. Te "gęby" niestety, dla wielu ukazują się tylko co 4 lata.

Perfidny sposób prowadzenia kampanii zniechęca do glosowania wielu, ale zachęca do wyjścia na ulice gdy tylko przyjdzie czas. Do wybicia godziny zero pozostało mało czasu.

Pochwały przyznane za posta: 4


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 16:53 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Zawsze gdy zdarzy mi się przechodzić przez rynek w Trzebini zerkam odruchowo na tablicę ogłoszeń. W tym przypadku na tą charakterystyczną okrągłą.. Fakt, nie dziwię się, że ludziom chcę się za przeproszeniem wymiotować widząc te obelgi burmistrza SS w kierunku AA. Bardzo smutne są te wybory w Trzebini. Walka o stołek przekracza wszelkie granice na skale ponadregionalną a rywale bardzo marni. Powinniście postawić na AA mimo wszystko. Lepsze gorsze zło dla Trzebini;)

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 19:33 

Dołączenie: 30.7.2014 10:30
Posty: 12
Pochwały: 16
Wrzucono mi dzisiaj do skrzynki koszmarny paszkwil na A.Adamczyka. Coś ohydnego. Podejrzewam, że większość trzebinian otrzymała taki "list do chrześcijan". Powiem tak: Autor osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego. Rozwiał moje wszelkie wątpliwości na kogo zagłosować. Brudna kampania czyni brudnym tego, który ją uprawia. Ktoś, kto sięga oficjalnie do takich metod nie może być dobrym człowiekiem. Nie chce nawet myśleć do czego jest zdolny "nieoficjalnie".
Drodzy Państwo. Mam propozycję dla wszystkich, którym tak, jak mnie nie podoba się taka walka wyborcza. Odeślijmy ten niechciany list do autora. Przecież nawet nie znając adresu trafi. Wystarczy napisać Trzebinia Wodna, chyba Dołki.
Extremis malis extrema remedia

Pochwały przyznane za posta: 6


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 19:46 

Dołączenie: 19.9.2012 18:05
Posty: 64
Pochwały: 12
Za co p.SS miał,ma przeprosić P.Adamczyka .Czy sprawa sądowa oskarżonych i skazanych w Chrzanowie popleczników p.Szczurka jest wyjaśniona ? miała być po i turze wyborów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 20:58 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Spodziewałem się, że SS coś wymyśli przed końcem kampanii coś, co zmanipuluje ludzi przed głosowaniem. Jednak to, co zrobił nie mieści się w żadnych ramach kultury i obyczaju. To pokazuje z kim mamy do czynienia i kim są również ludzie, którzy go wspierają. Sfałszowanie protokołu było prologiem do tego, co teraz oglądamy. Obrzydliwe zachowanie tego człowieka i mało etyczne zachowanie gazety "Przełom", która powinna wyraźnie odciąć się od treści tego paszkwilu. Powinni napisać od siebie komentarz dyskredytujący taką brudną kampanię, bo porównania z tym, co zamieszczał komitet Adamczyka nie ma żadnego. "Pecunia non olet", jak mawiał cesarz Wespazjan. Ktoś kto takimi metodami się posługuje, zasługuje wyłącznie na potępienie i publiczny niebyt. To po prostu pan NIKT.

Pochwały przyznane za posta: 7

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 27.11.2014 23:30 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Gostek001 napisał(a):
Spodziewałem się, że SS coś wymyśli przed końcem kampanii coś, co zmanipuluje ludzi przed głosowaniem. Jednak to, co zrobił nie mieści się w żadnych ramach kultury i obyczaju. To pokazuje z kim mamy do czynienia i kim są również ludzie, którzy go wspierają. Sfałszowanie protokołu było prologiem do tego, co teraz oglądamy. Obrzydliwe zachowanie tego człowieka i mało etyczne zachowanie gazety "Przełom", która powinna wyraźnie odciąć się od treści tego paszkwilu. Powinni napisać od siebie komentarz dyskredytujący taką brudną kampanię, bo porównania z tym, co zamieszczał komitet Adamczyka nie ma żadnego. "Pecunia non olet", jak mawiał cesarz Wespazjan. Ktoś kto takimi metodami się posługuje, zasługuje wyłącznie na potępienie i publiczny niebyt. To po prostu pan NIKT.


Scenariusz może być taki: SS poda jakieś nieprawdziwe, spreparowane i kompromitujące dane. W trybie wyborczym AA nic nie zrobi bo za późno. Dojdzie do sprawy cywilnej, ale po wyborach. SS będzie wiedział, że przegra, ale ma nadzieję, że kłamstwo z grubej rury załatwi mu fotel burmistrza, bo przerobi mieszkańców. W sądzie przeprosi, zapłaci karę i będzie po jego myśli... myślicie, że to możliwe?

-- 27.11.2014 23:39 --

bronek napisał(a):
Wrzucono mi dzisiaj do skrzynki koszmarny paszkwil na A.Adamczyka. Coś ohydnego. Podejrzewam, że większość trzebinian otrzymała taki "list do chrześcijan". Powiem tak: Autor osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego. Rozwiał moje wszelkie wątpliwości na kogo zagłosować. Brudna kampania czyni brudnym tego, który ją uprawia. Ktoś, kto sięga oficjalnie do takich metod nie może być dobrym człowiekiem. Nie chce nawet myśleć do czego jest zdolny "nieoficjalnie".
Drodzy Państwo. Mam propozycję dla wszystkich, którym tak, jak mnie nie podoba się taka walka wyborcza. Odeślijmy ten niechciany list do autora. Przecież nawet nie znając adresu trafi. Wystarczy napisać Trzebinia Wodna, chyba Dołki.
Extremis malis extrema remedia


A nie lepiej UM Trzebinia, 1 piętro, 2 drzwi po lewej za kiblem?. Adresat: Jeszcze burmistrz S. Szczurek.
Swoją drogą dlaczego on w pracy, kiedy powinien służyć mieszkańcom, co powtarza bez przerwy, zajmuje się swoją kampanią wyborczą? Chodzi po korytarzu jakby coś palił - taki nieobecny, coś mówi do siebie...
Panie Stanisławie, niech pan wyluzuje, to tylko do niedzieli potrwa. Potem pan odpocznie, dostanie odprawę, poczyta w kościele. Będzie pan miał 4 lata, aby coś uknuć. Dlaczego tak piszę? Bo mi się nie podobają pańskie chamskie zagrywki. Adamczyk napisał, że z pokorą przyjmie wybór mieszkańców. Pan to jak w pewnym filmie (tytułu nie pamiętam) - faceta zwolnili z roboty i przez następne 20 lat przychodził do pracy, siadał, coś tam robił.

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 5:26 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
To jest właśnie brudna kampania jak wskazuje tytuł .Kandydaci nie przebierają w środkach - robią ludziom wodę z mózgu .


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 13:27 

Dołączenie: 28.1.2009 21:58
Posty: 34
Pochwały: 10
Miejmy nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać na te nieuczciwe zagrania i kolejne sztuczki pana S.
Cieszy mnie fakt, że swoimi ostatnimi poczynaniami zmobilizował kilka niezdecydowanych osób do wzięcia udziału w wyborach i zagłosowania na pana A.
Ciekawe tylko, co pan S. obiecał byłemu radnemu z Gaja, (panu D.), że ten zajął się kolportowaniem tych kłamliwych materiałów. I pomyśleć, że jeszcze 4 lata temu pan D. był taki wierny panu A...
Zero honoru. Niech to się już skończy.

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 13:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Xena napisał(a):
To jest właśnie brudna kampania jak wskazuje tytuł .Kandydaci nie przebierają w środkach - robią ludziom wodę z mózgu .

Czy możesz mi przedstawić argumenty na brudną kampanię Adamczyka?
Jestem przeciwnikiem niczym nie popartych pomówień.

Pochwały przyznane za posta: 5

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 16:34 
Ciekawe tylko, co pan S. obiecał byłemu radnemu z Gaja, (panu D.), że ten zajął się kolportowaniem tych kłamliwych materiałów. I pomyśleć, że jeszcze 4 lata temu pan D. był taki wierny panu A...
Zero honoru. Niech to się już skończy -
stwierdziła Pola.
Jak to co? Kolejne pełnomocnictwo - do kontaktów z Usługami Komunalnymi Trzebinia. Były radny Dziedzic ma honor tam, gdzie słońce nie dociera.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 18:10 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Ostatnio przeczytane na stronie SS na FB:
"Rozmawiałem z P. Skarbnik Gminy Trzebinia. Podsumowaliśmy nasze wydatki do
końca roku i wyliczyliśmy wolne środki , które pozostaną na koncie 31.12.2014 r.
Po zapłaceniu wszystkich zobowiązań na koncie Gminy Trzebinia pozostanie
około 7 milionów złotych gotówki. Dzięki temu do 30.01.2015 gmina Trzebinia spłaci
6milionów 890 tysięcy bez zaciągania nowych kredytów. Zadłużenie Gminy będzie niższe od końca 2010 roku o około 6milionów złotych. Adamczyk i spółka kolesiowska - niepojęte ? Ale byłoby co roztrwonić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!." (wpis dzisiaj-przed II turą)
"Przed dwoma godzinami rozmawiałem ze Skarbnikiem Gminy Trzebinia.
Jest 14.11.2014 , na koncie gminy mamy 3 miliony złotych i w tym roku jeszcze nie mieliśmy debetu nawet przez jeden dzień.Właśnie odzyskaliśmy kolejną transzę podatku VAT. W sumie w tej kadencji po raz pierwszy w historii gminy odzyskaliśmy ponad 700tyś. podatku VAT."(wpis 14.11.-przed wyborami)

Czy tylko mnie dziwi fakt rozmów p.SS ze Skarbnikiem Gminy przed wyborami i ujawnianie tych rozmów publicznie.Dlaczego tego nie robił tak systematycznie i otwarcie?

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 19:03 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
W sprawie kampanii.
http://przelom.pl/blog/alicja-molenda/3 ... -trzebini/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 19:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Pani Alicjo, niestety muszę powiedzieć, że zdanie:

Alicja Molenda napisał(a):
W drukach ulotnych, prasowych ogłoszeniach wyborczych, na przeróżnych stronach internetowych, w komunikatach płynących ze szczekaczek nadających po osiedlach, kandydaci okładali się równo.


jest jednak lekkim nadużyciem.
Szczególnie mam na myśli ostatnie słowo tego zdania.
Szczególnie w świetle wydarzeń ostatnich dni.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 19:16 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Ja nie pisałam o ostatnich dniach, tylko o kampanii. Na finiszu wyraźnie aktywniejszy jest na pewno kandydat Szczurek. W niedzielę wyborcy tę jego osobliwą aktywność ocenią.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Bardzo Brudna Kampania.
PostWysłany: 28.11.2014 19:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Alicja Molenda napisał(a):
Ja nie pisałam o ostatnich dniach, tylko o kampanii.


Ostatnie dni też przecież są częścią kampanii.
Jeżeli nawet przyjmiemy, że wcześniej panowie okładali się remisowo (nie do końca się z tym zgadzam, ale może wszystkiego nie wiem), to ostatni tydzień moim zdaniem musi zmienić tę ocenę. Na zdecydowanie negatywną dla aktualnego burmistrza.

Nawet dla mnie zaskoczeniem jest, ile w ostatnich dniach usłyszałem głosów, że pan burmistrz zwyczajnie przegiął pałę.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3