Nie masz konta? Zarejestruj się

O czym mówił Nowak

08.10.2002 00:00
Inauguracja kampanii wyborczej trzebińskiej SLD-UP przebiegła bez fajerwerków.
Inauguracja kampanii wyborczej trzebińskiej SLD-UP przebiegła bez fajerwerków.
W sali gimnastycznej trzebińskiej „ósemki” zebrali się w piątek kandydaci na radnych do sejmiku, powiatu i gminy, wystawieni przez koalicję SLD-UP. Za prezydialnym stołem zasiedli m.in. szef komitetu wyborczego Tadeusz Pająk i przewodniczący Rady Powiatowej SLD Antoni Urbański.
- Mam nadzieję, że kolejne spotkania odbędą się już z udziałem mieszkańców – stwierdził Urbański.
Potem przyszła kolej na przedstawienie kandydatów do samorządu. Swój program zaprezentował kandydat SLD-UP do fotela burmistrza Trzebini Jerzy Nowak.
Jego wyborcze tezy sprowadziły się głównie do ogólników. Wiceburmistrz zapewnił, że będzie dążył do zwiększenia dochodów gminy i ograniczenia bezrobocia. Zapewnił też, że jeśli zostanie wybrany, postara się o organizowanie w Trzebini bezpłatnych badań lekarskich w ramach tzw. białych niedziel oraz zajmie się wykorzystaniem dla celów kulturalnych budynku NOT-u w Sierszy. Jego zdaniem potrzebne jest przywrócenie miastu terenów zdegradowanych przez przemysł. Podał też kilka bardziej szczegółowych rozwiązań. Stwierdził na przykład, że trzeba zmienić system nasadzania zieleni i usprawnić segregację śmieci przez ...powiększenie otworów w pojemnikach. Jerzy Nowak odniósł się też do likwidacji lokalnych zakładów w okresie, gdy współuczestniczył we władzy.
- Na pewno taka sytuacja wywołała gorycz mieszkańców i nas, samorządowców. Decyzje zapadały jednak na szczeblu centralnym – bronił się wiceburmistrz.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 41 (550)
  • Data wydania: 08.10.02

Kup e-gazetę!