Nie masz konta? Zarejestruj się

Oddał tylko pięć gemów

24.09.2002 00:00
Były mistrz Polski w kategoriach do 14 i 16 lat Artur Idzik wygrał tenisowy Turniej Masters, rozgrywany na kortach przy „Cabańskiej Fali”. Tym samym przypadł mu puchar „Przełomu”.
Były mistrz Polski w kategoriach do 14 i 16 lat Artur Idzik wygrał tenisowy Turniej Masters, rozgrywany na kortach przy „Cabańskiej Fali”. Tym samym przypadł mu puchar „Przełomu”.
W rozegranym w miniony weekend turnieju wystartowało ośmiu najlepszych tenisistów w cyklu zawodów Grand Prix, podzielonych na dwie grupy. Rywalizacja była zacięta. Faworytem był Artur Idzik, który nie zawiódł. W swojej grupie eliminacyjnej wygrał wszystkie trzy mecze. W półfinale bez problemu pokonał Szymona Dobiję. W finale potrzebował niewiele ponad godzinę, by pokonać Pawła Burligę. Finaliści otrzymali puchary, których fundatorem był „Przełom”, a zawodnicy z trzeciego i czwartego miejsca dostali komplety markowych piłeczek. Dyrektor pływalni Józef Bafia ufundował zawodnikom karnety na basen. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał Leszek Sarnek.
- Miałem siedmioletnią przerwę w uprawianiu tenisa. Ostatnio znów zacząłem trenować. Cieszę się, że udało mi się wygrać, a w całym turnieju oddałem rywalom tylko pięć gemów - powiedział nam były mistrz Polski, chrzanowianin Artur Idzik.
Już w najbliższy weekend będzie okazja do rewanżu, gdyż pod patronatem naszej gazety, która ufunduje puchary dla zwycięzców, rozegrany zostanie Turniej Maters w grze podwójnej. Wcześniej, bo w czwartek, na kortach przy basenie odbędzie się turniej rodzinny.
Wyniki
Eliminacje
Grupa I: Szymon Dobija – Zbigniew Bromboszcz 6-3, 6-2, Szymon Dobija – Daniel Michacz 6-1, 6-1, Zbigniew Bromboszcz – Daniel Michacz 1-6, 6-3, 6-7, Daniel Michacz – Jacek Zatorski 6-4, 4-6, 6-7, Jacek Zatorski – Zbigniew Bromboszcz 6-2, 6-2, Jacek Zatorski – Szymon Dobija
6-0, 6-0.
Grupa II: Artur Idzik – Jacek Skowroński 6-0, 6-0, Paweł Burliga – Marek Burliga 6-3, 6-4, Jacek Skowroński – Paweł Burliga 4-6, 6-4, 6-7, Artur Idzik – Marek Burliga 6-1, 6-0, Paweł Burliga - Artur Idzik 1-6, 2-6, Jacek Skowroński – Marek Burliga
2-6, 3-6
Półfinały: Artur Idzik – Szymon Dobija 6-0, 6-0, Paweł Burliga – Jacek Zatorski 6-3, 6-2
Finał: Artur Idzik – Paweł Burliga 6-0, 6-1
Ostateczna kolejność Turnieju Masters: 1. Artur Idzik, 2. Paweł Burliga, 3. Jacek Zatorski, 4. Szymon Dobija, 5. Daniel Michacz, 6. Marek Burliga, 7. Jacek Skowroński, 8. Zbigniew Bromboszcz

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 39 (547)
  • Data wydania: 24.09.02

Kup e-gazetę!