Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na Małym Rynku nie można już parkować

19.05.2017 19:20 | 0 komentarzy | 9 326 odsłon | Marek Oratowski

Właściciel placu przy ulicy 29 Listopada w Chrzanowie ogrodził go. Postawi na nim budynek usługowo-handlowy. Wcześniej teren służyl za nieformalny parking.

0
Na Małym Rynku nie można już parkować
Od czwartku plac jest ogrodzony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2006 roku gmina podpisała umowę użytkowania wieczystego z jednym z biznesmenów. Na zagospodarowanie tego miejsca, nazywanego przez chrzanowian Małym Rynkiem, miał trzy lata. Nie wywiązał się z umowy i ta została rozwiązana. Teren wrócił do miasta. Dopiero na szóstym przetargu niezabudowaną działkę kupił miejscowy przedsiębiorca za nieco ponad pół miliona złotych.

Mimo to na przez długie miesiące nadal nic się na niej nie działo, bo pozwolenie na budowę zostało oprotestowane. Jednak w czwartek teren został ogrodzony. Nie są z tego zadowoleni kierowcy, którzy tam stawiali swoje samochody. Parking jednak był nieformalny, choć właściciel terenu tolerował jego istnienie.

- Na razie ogrodziłem teren, by ludzie przyzwyczaili się, że będzie tu budowa. Powinna się rozpocząć gdzieś w połowie wakacji, bo czekam jeszcze na pozwolenie archeologiczne. Budynek będzie piętrowy, ale zajmie całą działkę. Chcę do niego przenieść swój bar. Część pomieszczeń prawdopodobnie wynajmę - powiedział nam Wiktor Biały.