Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czardasz i lasery rozgrzały chrzanowian (FILM)

01.01.2017 01:44 | 4 komentarze | 8 795 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 15:20

Po kilku latach przerwy w stolicy powiatu znów zagościła plenerowa impreza sylwestrowa. Tym razem fajerwerki zastąpiły lasery.

4
Czardasz i lasery rozgrzały chrzanowian (FILM)
Koncert muzyki romskiej zgromadził na Rynku głównie starszych mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Od godziny 22 przez półtorej godziny mieszkańcom przygrywał "król czardasza" Miklosz Deki Czureja. Towarzyszyło mu dwóch muzyków i trzy tancerki z Prudnika. Nastrojowych, ale i ognistych, romskich utworów słuchali głównie starsi chrzanowianie. Kilka par uczestniczyło w konkursie tańca. Mistrz dał tyle bisów, że zzbiębniętymi rękami nie mógł już grać na skrzypcach.

- Szkoda, że Nowy Rok nie jest w czerwcu - powiedział na odchodnym.

Potem życzenia złożył burmistrz Ryszard Kosowski. Winszował mieszkańcom zdrowia oraz sukcesów w życiu rodzinnymi i zawodowym. W końcu niebo nad Rynkiem na kilkanaście minut rozświetliły lasery przywiezione aż spod Gdańska. Animacje (w tym napis "Chrzanów miastem św. Mikołaja") były wyświetlane także na jednej z kamienic. Wtedy centralny punkt miasta był już wypełniony całymi rodzinami. Ludzie przynieśli szampany i składali sobie życzenia. Także na placu Tysiąclecia zebrała się grupka osób, odpalając tam sztuczne ognie.

- Dobrze, że znów w mieście jest plenerowa impreza sylwestrowa. Bardzo lubimy muzykę romską, więc byliśmy od początku - przyznali jedni z uczestników zabawy zorganizowanej przez MOKSiR Wanda i Zbigniew Gładki.