• Blogi
 • Tv przełom
 • Redakcja
 • Reklama
 • Konkursy
 • Drukarnia
 • Interwencje
 • Tu jesteśmy
 • Archiwum
 • Forum
 • Gotowy przepis na sukces

  • Data dodania artykułu: 08.04.2016, 09:36, wyświetleń: 1916

  Trwa dyskusja o możliwościach promocji Chrzanowa. Ciekawe propozycje w tym zakresie przedstawił miłośnik kolejnictwa alan1.

  „Tyle się pisze o atrakcjach kolejowych w Polsce. Dlaczego Chrzanów znany w Polsce z Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce FABLOK SA, teraz w upadłości, takich atrakcji nie chce?” - tak autor zaczyna swój tekst (w całości do przeczytania – tutaj). Nie ogranicza się jednak, o co dziś najłatwiej, tylko do krytyki władz wywołanej brakiem wizji dobrej promocji Chrzanowa. Przedstawia także swoje, konkretne pomysły.

  Tym, który najbardziej mi się spodobał, to twórcze nawiązanie do słynnych krasnali z Wrocławia i propozycja umieszczenia w różnych częściach miasta miniatur lokomotyw produkowanych niegdyś w Fabloku.

  Miłośników kolejnictwa są tysiące. Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech jedzie do Wolsztyna, bytomskiego Karbia, czy nieodległych Rud. Wreszcie w samej Małopolsce rozwijany jest przepiękny projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

  Nowoczesne technologie pozwalają nam dziś na najróżniejsze dodatkowe działania promocyjne. Moim zdaniem, gdyby przy każdej z miniatur umieścić QRkod przenoszący do internetu na stronę z informacjami o konkretnym modelu, czy przygotować aplikację dla turystów np. pt. „Śladami chrzanowskich lokomotyw”, mamy gotowy produkt i jednocześnie gotowy przepis na sukces.  

  Komentarze:

  Piotrek Tarczyński

  Data dodania: 29.04.2016, 21:02

  Obiecałem: http://przelom.pl/blog/piotrek-tarczynski/351/czy-w-promocji-chrzanowa-zwiazanej-z-koleja-cos-drgnie/

  Piotrek Tarczyński

  Data dodania: 29.04.2016, 14:54

  @jano Dziś jeszcze napiszę słów kilka na ten temat.

  jano

  Data dodania: 29.04.2016, 14:25

  Panie Piotrze pytanie czy są jakieś echa tych pomysłów czy decydenci coś robią ?

  markx

  Data dodania: 24.04.2016, 13:22

  No niestety u nas /Chrzanów/ przeważa marazm organizacyjny ! Prawie nic się nie dzieje w sferze kultury ! Ludziska chcąc się zabawić jadą do Krakowa albo Katowic ! Wystarczy wyjść na miasto w sobotę albo niedzielę albo nawet w każdy inny dzień i zobaczyć to wyludnione i zapyziałe miasteczko ! Niestety jesteśmy tylko sypialnią dwóch sporych aglomeracji przemysłowych ! Nasze elity obiecują przy każdych kolejnych wyborach złote góry . Co z tego zostaje można zobaczyć ,pisałem o tym powyżej !

  K T O S

  Data dodania: 10.04.2016, 20:33

  Świetny pomysł z tym przekuciem szyn na wąskotorówkę do Alwerni, w kieleckim ma masę chętnych turystów: jedna w Starachowicach www.skw.org.pl druga w Jędrzejowie www.ciuchcia.eu Na targach turystycznych Agrotravel w Kielcach 8-10.04 wystawiały się drezyny rowerowe z Bieszczad i to był HIT https://www.facebook.com/bieszczadzkiedrezynyrowerowe/

  ice man

  Data dodania: 09.04.2016, 18:52

  Kto ma czas i ochotę polecam będąc we Wrocławiu "Pociąg do nieba" https://pl.wikipedia.org/wiki/Poci%C4%85g_do_nieba świetnie wyeksponowany i podświetlony parowóz, a coś bliżej nas jeszcze za nim trafił pomysł na AGH proponowany był w Chrzanowie "AGH lokomotywą postępu" http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27559/jak--zyleta--stanela-na-stacji-agh.html pozdrawiam