Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Skanska wybuduje obwodnicę Babic do 2018 roku

08.10.2016 12:32 | 2 komentarze | 6 482 odsłon | Michał Koryczan

Dyrektor oddziału firmy Skanska (wykonawca) podpisał w piątek z samorządowcami umowę na realizację tej inwestycji drogowej. Ma być gotowa w dwa lata.

2
Skanska wybuduje obwodnicę Babic do 2018 roku
Marsszałek Małopolski Jacek Krupa, dyrektor oddziału Skanska Piotr Justyna i wójt Babic Radosław Warzecha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obwodnica ma kosztować 17 mln zł. Lwią część wydatków pokryje dotacja unijna. Resztę da województwo oraz gmina Babice.

- To kolejny etap budowy sieci dróg wojewódzkich, umożliwiający dotarcie do Krakowa w przeciągu godziny - mówi Grzegorz lipiec, członek zarządu województwa małopolskiego. W piątek z marszałkiem Jackiem Krupą i wójtem Babic Radosławem Warzechą podpisał z dyrektorem oddziału Skanska Piotrem Justyną umowę na budowę obejścia Babic.

- Bez pieniędzy unijnych nie byłoby żadnej z tych inwestycji. Wszyscy widzimy jak na przestrzeni ostatnich lat Polska i Małopolska się zmieniły. Największym kłamstwem z poprzedniego roku, największym w historii, było hasło „Polska w ruinie" - mówi Jacek Krupa.

- Jest mało dróg w Małopolsce, które znam tak doskonale jak drogę numer 780. Przez trzynaście lat jeździłem nią praktycznie każdego dnia i to dwukrotnie. Obserwowałem, jak zwiększa się na niej natężenie ruchu - dodaje poseł RP Marek Sowa.

Obejście ma rozwiązać problem korków w Babicach, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 780 i 781. Każdego dnia przejeżdża tamtędy kilkanaście tysięcy aut.

Obwodnica o długości 4,8 km rozpocznie się w Wygiełzowie (na skrzyżowaniu szosy wojewódzkiej 780 z ul. Piłsudskiego), następnie pobiegnie południową częścią gminy, przetnie trasę 781 na Zator, dalej poprowadzi w kierunku północno-wschodnim, by włączyć się w drogę 780 (po wschodniej stronie Babic).