Piłkarze Chełmka znów byli nie do zatrzymania (ZDJĘCIA)

28.04.2018 20:18 | 1 komentarz | 6 294 odsłon | Marek Oratowski

Podopieczni Pawła Sidorowicza wygrali w sobotę po raz szósty z rzędu, aplikując trzy bramki Żarkom. Nie udał się debiut nowego trenera Zagórzanki, która została rozbita w Zatorze.

1
Piłkarze Chełmka usiłują przerwać akcję Żarek

LKS Żarki - UKS KS Chełmek 0-3 (0-2)
0-1 Marcin Psioda (27), 0-2 Tomasz Kustra (43, karny), 0-3 Wojciech Mrowiec (89)

Żarki: Pędziałek - Glistak, Z. Horawa (68. Wójcik), Adamczyk (80. Saternus), Gaudyn, J. Horawa, K. Jesionowski, Nędza, Kurzak, Żegleń, Osadziński (63. Majka)
Chełmek: Żołneczko - Kumanek, Chylaszek, Sidor, Martyniak, Kantek, Kurek (83. J. Bieniek), Kustra, Żyła (67. K. Bieniek), Psioda (77. Kulig), Cząstka (60. Mrowiec)

Zawodnikom Chełmka w Żarkach nigdy nie grało się łatwo. Tym razem goście zagrali mądrze i ekonomicznie. W 27. minucie w zamieszaniu podbramkowym najwięcej przytomności umysłu wykazał Marcin Psioda, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Tuż przed końcem pierwszej odsłony miejscowi w sytuacji jeden na jeden sprokurowali karnego, zamienionego na gola przez kapitana Chełmka Tomasza Kustrę. Gospodarze też mieli swoje sytuacje (m.in. Patryk Nędza groźnie główkował, a Bartłomiej Kurzak celował pod poprzeczkę, ale bramkarz sparował piłkę).

Po zmianie stron inicjatywę mieli gospodarze. Groźne sytuacje zaczęły się mnożyć, ale brakowało wykończenia akcji. Jęk zawodu wydali kibice Żarek m.in. w 70. minucie, gdy Jakub Żegleń dograł z prawej strony do nie pilnowanego Bartłomieja Kurzaka, a ten uderzył nad poprzeczką. Golkiper gości wygrał też kilka pojedynków z napastnikami. Zamiast kontaktowego gola dla Żarek, padło trzecie trafienie dla gości. Kumanek trafił z dystansu w słupek, ale poprawka Wojciecha Mrowca była już skuteczna.

- Cieszę się z naszej szóstej wygranej pod rząd i to w Żarkach, które są groźne u siebie. W drugiej połowie trochę oddaliśmy inicjatywę, ale przy stanie 2-0 niczego nie musieliśmy i czekaliśmy na wyjście z kontrą, co nam się udało. W środę i sobotę czekają nas następne mecze. Dlatego cieszę z wyniku i tego, że obyło się bez urazów - skomentował Paweł Sidorowicz, trener drużyny Chełmka, która zagra teraz z Niwą.

Zatorzanka Zator - Zagórzanka Zagórze 6-0

Arka Babice - Jutrzenka Ostrężnica 3-2
Błyskawica Myślachowice - MKS Alwernia 0-1
Wisła Jankowice - UKS SP Dulowa 2-1
Wolanka Wola Filipowska - Start Kamień 2-0