Zawodnicy Żarek głównie się bronili, ale nieskutecznie

31.03.2018 18:56 | 0 komentarzy | 5 751 odsłon | Marek Oratowski

Goście z Zatora wygrali 2-1 w Żarkach. Byli szybsi i bardziej pomysłowi, stworzyli też więcej sytuacji strzeleckich od ospałych gospodarzy.

0
Rywala z Zatora naciska Patryk Nędza (Żarki)

LKS Żarki - Zatorzanka Zator 1-2 (0-0)
0-1 Patryk Stefaniak (65), 0-2 Patryk Stefaniak (65), 1-2 Patryk Nędza (90+4, karny)
Żarki: Pędziałek - Glistak (80. Mrózek), K. Jesionowski, Z. Horawa (69. Gucik), Adamczyk, J. Horawa, Osadziński (51. Przebinda), Nędza, Gaudyn (73. Piegzik), Kurzak, Żegleń

Gospodarze mogli już kilka minut po rozpoczęciu gry ucieszyć kibiców. Jednak Patryk Nędza, który przełożył piłkę z prawej na lewą nogę, w decydującym momencie się poślizgnął. W końcówce pierwszej połowy groźny strzał w polu karnym oddał Bartłomiej Kurzak. W pierwszych 45 minutach goście kilka razy zaatakowali prawą stroną, ale im też brakowało wykończenia akcji.

Jednak ich przewaga po przerwie rosła z każdą minutą. Długo pachniało golem. Strzał Kamila Michałka obronił bramkarz, a Patryk Stefaniak był zbyt odchylony, gdy główkował z kilku metrów. W końcu ten drugi zawodnik uderzył płasko przy słupku i goście wyszli na prowadzenie. Ten piłkarz miał swój dzień, bo w 80. minucie uderzeniem z 10 metrów w długi róg zdobył drugiego gola. Trzeci gol wisiał w powietrzu (m.in. goście trafili w słupek). Zamiast tego w ostatniej akcji czterech doliczonych minut jeden z przyjezdnych zagrał piłkę ręką w polu karnym. Niejako na otarcie łez gola z karnego zdobył Patryk Nędza.

- Goście byli dziś lepszym zespołem i zasłużenie wygrali - przyznał Robert Saternus, trener Żarek. Żałował, że gracze nie posłuchali jego podpowiedzi w szatni, kiedy sugerował , by wyszli wyżej pod rywali i zagęścili środek pola.

Garbarz Zembrzyce - Zagórzanka Zagórze 5-0
Brzezina Osiek - UKS KS Chełmek 1-2
Victoria 1918 Jaworzno - Naroże Juszczyn 4-0