Fatalna wiosenna premiera w Trzebini. Piłkarze MKS polegli z Orlętami (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.03.2018 09:45 | 34 komentarze | 13 425 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 17:27

Futboliści trzecioligowego MKS Trzebinia przegrali wysoko na swoim stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski. W chrzanowskiej A-klasie liderujący Fablok niespodziewanie stracił punkty z Wisłą Jankowice. Kilkanaście goli swoim rywalom zaaplikowali zawodnicy Chełmka.

34
Napastnik MKS Kacper Sołtys (z prawej) w pojedynku z graczem Orląt

III liga - grupa czwarta

MKS Trzebinia - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0-4 (0-3)

0-1 Szymon Stanisławski  (34), 0-2 Krystian Puton  (36), 0-3 Szymon Stanisławski  (42), 0-4 Piotr Krawczyk (73)

MKS: Wróbel - Stokłosa (46. Chlebda), Ochman, Michalec, Jagła (87. Jarosz), M. Kowalik (72. Sochacki), Kłusek, Majcherczyk (59. Stanek), Świętek (66. Rogóz), Porębski, Sołtys

Orlęta: Stężała - Zarzecki, P. Szymala, Ciborowski, Puton, Kot, Demianiuk, Kaganek (61. Rycaj), Kiczuk, Krawczyk (76. Panufnik), Stanisławski (79. Kalita)

Widzów: 150

W pierwszym tegorocznym meczu na stadionie przy ul. Kościuszki zawodnicy MKS mierzyli się z ekipą z Radzynia Podlaskiego. Ostatnia wizyta Orląt w Trzebini zakończyła się dla nich porażką 2-6. Tym razem piłkarze tego klubu mogli wracać w znacznie lepszych humorach. Odnieśli bowiem efektowne zwycięstwo.
Trzebinianie zaprezentowali się na bardzo słabo na tle rywala, który nie zagrał wcale jakiegoś fenomenalnego spotkania. Nie licząc sytuacji Michała Kowalika z pierwszej odsłony (piłka trafiła do niego dość przypadkowo), realne zagrożenie pod bramką przeciwnika MKS był w stanie stworzyć sobie jedynie po stałych fragmentach gry. Zawodnicy z Radzynia Podlaskiego natomiast potrafili w pełni wykorzystać proste błędy miejscowych.
Przyjezdni od początku byli aktywniejsi, ale przez długi czas nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W 32. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Orląt. W polu karnym odnalazl się Michał Kowalik, ale z ostrego kąta uderzył nieczysto.
W 34. minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Szymona Stanisławskiego, który wcześniej poradził sobie z Mariuszem Stokłosą.
Dwie minuty później Orlęta zdobyły drugą bramkę. Krystian Puton uderzył precyzyjnie z 16 metrów tuż przy slupku. W 42. minucie po stracie Ochmana goście wyszli z zabójcza kontrą. Stanisławski wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Wróbla.
MKS mógł zdobyć gola do szatni, ale po centrze z rzutu wolnego Krzystzof Michalec nie zdołał pokonać bramkarza z najbliższej odległości.
W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z sześciu metrów głową przestrzelił Kacper Sołtys. Była to właściwie ostatnia groźna sytuacja MKS w tym spotkaniu.
Orlęta do końca kontrolowały boiskowe wydarzenia, a w 73. minucie zdobyli jeszcze jednego gola. Wynik na 4-0 ustalił Piotr Krawczyk, uderzając z kilku metrów w krótki róg.

Zatorzanka Zator - Victoria 1918 Jaworzno 1-1

KS Chełmek - Dąb Paszkówka 12-0

Start Kamień - Jutrzenka Ostrężnica 4-0

Promyk Bolęcin - Arka Babice 1-4

Fablok Chrzanów - Wisła Jankowice 2-2

Ciężkowianka Jaworzno - MKS Alwernia 4-0

Tempo Płaza - Unia Kwaczała 5-2

Wisełka Rozkochów - LKS II Żarki 5-2