Dzieci kopały, rodzice krzyczeli (WIDEO, ZDJĘCIA)

10.09.2017 16:03 | 1 komentarz | 9 131 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:03

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w niedzielnym turnieju finałowym piłkarskich zmagań Mundial Kids.

1
Uczestnicy zmagań Mundial Kids

W tym roku impreza, której patronem medialnym jest "Przełom" po raz pierwszy gościła we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego. Po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju eliminacyjnego (w trzech kategoriach wiekowych) walczyły w niedzielę w zawodach finałowych.

Zespoły występowałypod szyldem reprezentacji narodowych (każdej z gmin przypisany był inny kontynent), jak na prawdziwych mistrzostwach świata.

Na chrzanowskim Placu Tysiąclecia, gdzie stanęło mobilne boisko, emocji było co niemiara. I to nie tylko wśród kopiących piłkę dzieciaków. Atmosfera udzieliła się także niektórym rodzicom, którzy głośno krzyczeli, dopingując swoje pociechy.

W najstarszej kategorii wiekowej triumfowali młodzi chrzanowianie, grający jako Egipt: Paweł Gołdyn, Wiktor Guja i Grzegorz Wasiczek. W finale pokonali Meksyk, czyli libiążan: Cypriana Gwoździewicza, Macieja Cebulę i Kamila Stopkę.

- Jesteśmy troszkę rozczarowani i zawiedzeni, bo przegraliśmy w finale tylko jedną bramką. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz w turnieju. Nasi rywale byli bardzo dobrzy - mówi Cyprian Gwoździewicz, którego piłkarskim idolem jest Brazylijczyk Neymar.

W kategorii dzieci urodzonych w 2009 i 2010 roku zwyciężyli zawodnicy z Trzebini, grający jako Francja: Leon Dudek, Dominik Filipek i Stanisław Frankiewicz. Drugie miejsce zajęła Arabia Saudyjska, czyli futboliści z Alwerni: Jakub Sęk, Maciej Kędzierski, Maciej Michalik.

Z kolei w katogorii dzieci z rocznika 2011 i młodszych, najlepsza okazała się Belgia, czyli trzebinianie: Krystian Krzemiński, Karol Baca, Aleksander Kocot i Piotr Gucik. W pojeydnku o złoto pokonali chrzanowski Madagaskar w składzie: Paweł Kmieć, Bartosz Baniak i Filip Klimek.