Próba generalna bez zwycięzcy

05.08.2017 14:38 | 32 komentarze | 5 453 odsłon | Michał Koryczan

W ostatnim przedsezonowym sparingu piłkarze trzecioligowego MKS Trzebinia zremisowała z Podhalem Nowy Targ.

32
Rajmund Raźniak (na zdjęciu podczas sparingu z Hutnikiem) zdobył jedną z bramek dla MKS w meczu z Podhalem

MKS Trzebinia - Podhale Nowy Targ 4-4 (2-1)

Bramki dla Trzebini: Michał Kowalik dwie, Rajmund Raźniak, Przemysław Porębski

MKS: Wróbel (46. Szymala) - Sawczuk (65. Martyniak), Cichy (46.Ochman), Michalec (60. Górka), Jagła (65. Jarosz), Sochacki (25. Świętek), Kalinowski (60. testowany), Majcherczyk (46. Kłusek), Mizia (46. Stokłosa), Kowalik (46. Stanek), Raźniak (60. Porębski).

Ostatni test trzebinian przed startem sezonu zakończył się remisem w konfrontacji z ligowym rywalem.
W sparingu wystąpił m.in. pozyskany ostatnio Kamil Kłusek (ostatnio JKS Jarosław) oraz Przemysław Porębski (poprzednio Wisła Kraków), którego w nowym sezonie najprawdopodobniej też zobaczymy w szeregach „żółto-czarnych". W Trzebini nie zagra natomiast Tomasz Sanok, który postanowił opuścić MKS.
Spotkanie rozpoczęło się od trafienia zespołu Podhala, ale za sprawą Michała Kowalika to MKS prowadził do przerwy 2-1. „Kowal" najpierw wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Jagły, a potem sam popisał się bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Po zmianie stron nowotarżanie doprowadzili do remisu, ale Rajmund Raźniak (po centrze Stokłosy) i Przemysław Porębski dali swojej drużynie ponowne dwubramkowe prowadzenie. MKS nie zdołał go jednak obronić i mecz zakończył się wynikiem 4-4.
- Z gry do przodu jestem zadowolony. Podobnie jak z postawy w defensywie w pierwszej połowie. Po dokonanych zmianach nasza gra wyglądała już gorzej. Najbardziej martwią mnie gole stracone w infantylny sposób. W tym sezonie będę miał większe pole manewru niż ostatnio. Na kilku pozycjach mamy fajną rywalizację - mówi Maciej Antkiewicz, szkoleniowiec MKS.