Gromiec wygrał prestiżowe derby

17.06.2017 19:59 | 0 komentarzy | 4 593 odsłony | Marek Oratowski

Przegrywając 0-2 piłkarze Libiąża zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo w derbach należało jednak do wicelidera z Gromca.

0
Piłkarze Libiąża tym razem przerwali atak Gromca

Klasa okręgowa - Oświęcim

Górnik Libiąż - Nadwiślanin Gromiec 2-3 (0-0)
0-1 Dawid Adamczyk (57), 0-2 Dawid Adamczyk (67), 1-2 Tomasz Iwański (75), 2-2 Dariusz Wilczak (77), 2-3 Jakub Waligóra (81)

Libiąż: Smok - Ambroziak, Pater, Szczurek, Wojtaczka, Iwański, Policht (66.Spytkowski), Bogacz, Wilczak, Żegleń, Burza

Gromiec: Księżarczyk - Stefański, Waligóra, Kania, Zajas (46. Zmarzły), Adamczyk, Pactwa, Szlęzak, Jamróz, Nędza (88. Siwek), Kaszuba (55. Palka)

Pierwsza połowa derbowego pojedynku upłynęła na wzajemnym badaniu sił. Sytuacji bramkowych z obu stron było w niej jak na lekarstwo. Za to worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W odstępie dziesięciu minut dwa gole zdobył dla Gromca Dawid Adamczyk, który miał swój dzień. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, potem zakręcił bramkarzem i obrońcą, kończąc akcję płaskim, celnym strzałem. Jednak gospodarzy stać było na zryw. Najpierw Tomasz Iwański główkował do siatki, a niedługo potem Dariusz Wilczak wykorzystał błąd bramkarza gości, który niepotrzebni wdał się w drybling przy linii bocznej. Ostatnie słowo należało jednak do wicelidera. Jakub Waligóra huknął pod poprzeczkę, dając swojemu zespołówi trzy punkty. Libiążanie przeprowadzili jeszcze kilka akcji. Zwłaszcza po stałych fragmentach gry zakotłowało się w szesnastce gości, ale nie przyniosło to efektu bramkowego.
- Przed meczem mówiłem zawodnikom, byśmy wyżej podeszli pod rywala. Prowadząc 2-0 przydarzył nam się przestój, ale na szczęście przy stanie remisowym mieliśmy jeszcze siły, by strzelić trzeciego gola i na koniec udanego sezonu wygrać te prestiżowe derby - powiedział grający trener gości Maciej Kania.

Victoria Zalas - Halniak Maków Podhalański 3-1

Termpo Białka - LKS Żarki 4-2

Orzeł Ryczów - UKS KS Chełmek 1-1

Klasa A - ChrzanówMZKS Alwernia - Tęcza Tenczynek 5:3

Korona Lgota - Arka Babice 1-3

Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska 4-2