Trzebinianie nie podbili Podhala

11.06.2017 20:00 | 19 komentarzy | 5 516 odsłon | Michał Koryczan

W swoim przedostatnim meczu tego sezonu piłkarze trzebińskiego MKS przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

19
Jakub Ochman (na pierwszym planie, podczas meczu ze Spartakusem Daleszyce) zdobył jedynego gola dla MKS w meczu z Podhalem

III liga - grupa czwarta

Podhale Nowy Targ - MKS Trzebinia-Siersza 2-1 (1-1)

0-1 Jakub Ochman (7-karny), 1-1 Bartłomiej Pająk (34), 2-1 Jarosław Potoniec (86)

MKS: Szymala - Stokłosa, Sawczuk, Ochman, Jagła, Sanok (57. Dudek), Majcherczyk, Kalinowski (68. J. Pająk), Mizia (82. Martyniak), Kowalik (88. Sz. Kurek), Stanek

Przedostatni akcent tego sezonu, zwieńczonego utrzymaniem na trzecioligowym froncie, nie przyniósł „żółto-czarnym" jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Podobnie jak jesienią w Trzebini, tak i tym razem to zespół z Nowego Targu okazał się górą.
Spotkanie rozpoczęło się co prawda znakomicie dla MKS, bo już w siódmej minucie Jakub Ochman (w rundzie jesiennej broniący barw Podhala) dał prowadzenie gościom, skutecznie egzekwując rzut karny (podyktowany za faul na Michale Kowaliku).
Potem do siatki trafiali już jednak tylko gospodarze. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pająk. Na cztery minuty przed końcem zawodów komplet punktów nowotarskiej ekipie zapewnił Jarosław Potoniec.
- Mecz był do wygrania. Przy stanie 1-0 mieliśmy dwie doskonałe okazje do zdobycia drugiego gola. Najpierw Marek Mizia zmarnował sytuację jeden na jeden z bramkarzem,. Potem w sytuacji trzech na dwóch zabrakło dobre decyzji, a byłaby szansa na strzał do pustej bramki. Dopóki nie dosięgły nas urazy i zmęczenie, graliśmy lepiej od rywali. Myślę, że remis byłby najsprawiedliwszym wynikiem - mówi Macieju Antkiewicz, szkoleniowiec MKS.
Trzebinianom do rozegrania pozostał jeszcze jeden pojedynek ligowy. W sobotę, 17 czerwca, o godz. 17 na własnym stadionie podejmą Avię Świdnik.