Trzebinia rozbiła rywala walczącego o utrzymanie

20.05.2017 19:52 | 13 komentarzy | 4 597 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze trzecioligowego MKS Trzebinia-Siersza pokonali wysoko Podlasie Biała Podlaska. W chrzanowskiej B-klasie UKS Dulowa wygrał z Nadwiślanką Okleśna.

13
Przy piłce Michał Cząstka, zawodnik UKS Dulowa

III liga - grupa czwarta

Podlasie Biała Podlaska - MKS Trzebinia-Siersza 0-4 (0-2)

0-1 Michał Kowalik (7), 0-2 Mateusz Majcherczyk (38), 0-3 Mateusz Stanek (52), 0-4 Mateusz Majcherczyk (72)

MKS: Szymala - Stokłosa, Sawczuk, Kalinowski, Jagła (75. Górka), Sanok (64. Dudek), Majcherczyk (85. Martyniak), Gawęcki, Mizia (75. J. Pająk), Kowalik, Stanek

Znakomicie ułożył się wyjazd trzebińskich trzecioligowców do Białej Podlaskiej. MKS wygrał z Podlasiem w efektownym stylu 4-0.
Wynik otworzył Michał Kowalik, popisując się precyzyjnym strzałem z 25 metrów. Niedługo przed przerwą rezultat podwyższył Mateusz Majcherczyk, finalizując akcję z Dariuszem Gawęckim.
Niespełna dziesięć minut po zmianie stron do siatki gospodarzy trafił Mateusz Stanek i było 3-0 dla MKS. Wynik ustalił w w 72. minucie Mateusz Majcherczyk.
- Do tej pory mieliśmy problem z wyjazdowymi spotkaniami, ale przełamaliśmy się w najlepszym momencie - mówi Maciej Antkiewicz, szkoleniowiec MKS.

Zgoda Malec - LKS Bobrek 1-2

UKS Dulowa - Nadwiślanka Okleśna 2-1 (1-0)

1-0 Rajmund Raźniak (8), 1-1 Marcel Herma (66), 2-1 Michał Cząstka (68)

Dulowa: Wilk - Bobak, Rejdych, Prokop, K. Kowalik, Kurdziel, Grzesiakowski (58. Burdalski), Wallentin, Raźniak, Wideł (25. Nowak), Cząstka

Okleśna: Wachnicki - Kozak, Giermek, Jakubik, Pawliszyn, Klimkowicz, Herma, Berny, Rusiniak, Sz. Wojtoń, Ł. Motyl

Mająca już zapewniony awans do A-klasy drużyna z Dulowej nie bez problemów pokonała ekipę z Okleśnej. Po pierwszej odsłonie miejscowi prowadzili 1-0 po tym, jak Rajmund Raźniak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Nieco ponad dwadzieścia minut po zmianie stron rywale wyrównali za sprawą Marcela Hermy, ale decydujące słowo należało do gospodarzy. Chwilę później Michał Cząstka zapewnił komplet punktów UKS Dulowa. Tym samym zespół ten zapewnił sobie triumf w rozgrywkach B-klasy.

Jutrzenka Ostrężnica - Victoria 1918 II Jaworzno 2-0

UKS Siersza - Korona Mętków 0-3