Gracze Dulowej ustrzelili Lwa

22.04.2017 16:23 | 2 komentarze | 4 456 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 19:23

Lider chrzanowskiej B-klasy odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, pokonując na swoim boisku zespół z Olszyn.

2
Pomocnik UKS Dulowa Jakub Wallentin mija gracza Lwa Olszyny

III liga - grupa czwarta

MKS Trzebinia-Siersza - Cosmos Nowotaniec 2-1 (1-1)

1-0 Marek Mizia (21), 1-1 Piotr Laskowski (26), 2-1 Marek Mizia (53)

Trzebinia: Szymala - Sanok (87. Repa), Sawczuk, Ochman, Jagła, Stokłosa (46. Kowalik), Kalinowski, Gawęcki, Majcherczyk, Mizia (81. Sochacki), Stanek

UKS Dulowa - Lew Olszyny 2-0 (2-0)

1-0 Maciej Zając - samobójcza (10), 2-0 Marek Wideł (35)

Dulowa: Wilk - Kowalik, Rejdych (46. Bobak), Niewczas, Burdalski, Wideł, Prokop (46. Kurdziel), Kurzański, Wallentin (46. Malczyk), Cząstka, Raźniak

Olszyny: Sroka - Zając, Drzyżdżyk (79. Brandys), Piegza, M. Kacik, T. Kacik, Mucha, Jargus, Marchewka, Babik (76. Kaszuba), Sojka

W rundzie jesiennej Dulowa rozgromiła Lwa na jego terenie aż 7-2. W rewanżu już takiej kanonady strzeleckiej UKS sobie nie urządził. Zainkasował jednak komplet punktów (zespół Kacpra Ślusarka zanotował szóstą ligową wygraną z rzędu) i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.
Rezultat meczu został ustalony już przed przerwą. Najpierw po krótko rozegranym rzucie wolnym i zagraniu piłki przez Jakuba Wallentina, do własnej bramki trafił Maciej Zając. Na dziesięć minut przed zmianą stron wynik spotkania na 2-0 podwyższył Marek Wideł, popisując się kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego.
Rezultat zawodów mógł być zupełnie inny. Zawodnicy z Olszyn stworzyli sobie bowiem w pierwszej odsłonie trzy świetne okazja bramkowe. Z uderzeniami Mateusza Bobika i Mateusza Jargusa poradził sobie Jakub Wilk. Z kolei Krystian Sojka spudłował w sytuacji sam na sam z golkiperem UKS.
W drugiej połowie na boisku więcej było fauli i pyskówek. Nerwowo na murawie było już zresztą przed zmianą stron. W przerwie arbiter usunął z ławki trenerskiej szkoleniowca Lwa Kazimierza Jurkiewicza. W drugiej odsłonie pokazał dwie czerwone kartki (w obu przypadkach będących konsekwencją drugiego żółtego kartonika). W 62. minucie murawę przedwcześnie opuścił z Karol Kowalik z UKS, a w 73. minucie Piotr Marchewka.
Obie ekipy miały jeszcze swoje okazje do zdobycia goli. Brakowało jednak skuteczności.
- Byliśmy dużo lepsi. Tak mi się przynajmniej wydaje. Olszyny też stwarzały sytuacje, ale bramki nie strzeliły. Zostało jeszcze parę kolejek do końca sezonu. Myślę, że awans mamy na wyciągnięcie ręki - mówi Marek Wideł.
- Przegrywamy 0-2, mimo że byliśmy lepsi. Nie napinamy się na awans, tylko żeby zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Nie przyjechaliśmy tutaj wygrać, ale chłopaki powalczyli i zostawili trochę zdrowia na boisku. Nie mamy się czego wstydzić - mówi Kazimierz Jurkiewicz, trener Lwa.

Victoria 1918 II Jaworzno - UKS Górnik Siersza 2-1

Jutrzenka Ostrężnica - SPRiN Regulice 3-2

Tempo Płaza - Korona Mętków 0-2