Trzebinianie wracają z Radzynia Podlaskiego na tarczy

02.04.2017 14:51 | 8 komentarzy | 4 436 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 16:11

Nie udał się piłkarzom trzebińskiego MKS wypad do województwa lubelskiego. Zespół prowadzony przez Macieja Antkiewicza przegrał z Orlętami w meczu z gatunku tych o sześć punktów.

8
Skrzydłowy MKS Marek Mizia (na pierwszym planie) poidczas jesiennego meczu Trzebini z Orlętami

III liga - grupa czwarta

Orlęta Radzyń Podlaski - MKS Trzebinia-Siersza 2-1 (1-1)

1-0 Mateusz Olszak (18), 1-1 Bartosz Jagła (23), 2-1 Arkadiusz Kot (72)

MKS: Szymala - Sawczuk, Kalinowski, Ochman, Jagła (50. Stokłosa), Kowalik, Gawęcki, Górka (83. Dudek), Mizia, Stanek (75. J. Pająk), Sochacki (73. Kaiser)

Obie ekipy walczą w tym sezonie o utrzymanie na trzecioligowym froncie. Przed spotkaniem MKS miał na koncie o trzy „oczka" więcej od Orląt. Po niedzielnym pojedynku dorobek punktowy obu drużyn jest już identyczny. Zespół z Radzynia Podlaskiego zrewanżował się bowiem trzebinianom za jesienną, wysoką porażkę (2-6) na ich terenie.
Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Olszaka, który precyzyjnym uderzeniem sfinalizował prostopadłe podanie. Radość miejscowych trwała zaledwie pięć minut. Bartosz Jagła zdecydował się na strzał z lewego skrzydła i było 1-1.
Ostatnie słowo należało w tym pojedynku do miejscowych. W 70. minucie po centrze z rzutu rożnego Arkadiusz Kot zdobył dla Orląt gola na wagę zwycięstwa.
- Zwycięstwo w meczu z gatunku tych o sześć punktów mogło nam dać dużo spokoju. Wskutek porażki sytuacja wciąż jest gorąca. Boli wynik spotkania w Radzyniu Podlaskim, bo nie byliśmy zdecydowanie słabsi, a piłkarsko wyglądaliśmy nawet lepiej od rywali. O porażce zdecydowały niuanse. Decydującego gola straciliśmy po nieuwadze w bronieniu rzutu rożnego. Z tego co kojarzę, był to jedyny celny strzał przeciwnika w drugiej połowie - mówi Maciej Antkiewicz, szkoleniowiec MKS.
W następnej kolejce jego zespół podejmie na swoim stadionie trzecią w tabeli Resovię Rzeszów.

Korona Lgota - Victoria 1918 Jaworzno 1-7

LKS II Żarki - SPRiN Regulice 0-2

Ruch Młoszowa - Victoria 1918 II Jaworzno 2-2