Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Śmiertelny wypadek w Janinie. Górnika wciągnął przenośnik

04.01.2017 11:36 | 28 komentarzy | 30 021 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W środę rano w zakładzie górniczym w Libiążu doszło do wypadku przy pracy. 26-letni mieszkaniec miasta zginął podczas obsługi przenośnika taśmowego.

28
Śmiertelny wypadek w Janinie. Górnika wciągnął przenośnik
Do wypadku w libiąskiej kopalni doszło 350 metrów pod ziemią
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 350 m pod ziemią na IV zmianie około godz. 6. Policję o wypadku zawiadomił dyrektor techniczny kopalni.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni górnik w trakcie prowadzenia nadzoru prac przenośnika taśmowego z niewyjaśnionych przyczyn został wciągnięty przez elementy urządzenia - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowa-śledcza i prokurator. Kopalnia powiadomiła też Okręgowy i Wyższy Urząd Górniczy oraz Państwową Inspekcję Pracy. Aktualnie zjechali pod ziemię, gdzie wykonują swoje czynności.

- Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wypadku została wszczęta akcja ratunkowa. W rejon zdarzenia udał się lekarz dyżurny, a do ZG Janina wezwany został zespół karetki reanimacyjnej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego pracownika - wyjaśnia Zofia Mrożek ze spółki Tauron Wydobycie.

Ustalaniem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się zespół powypadkowy powołany w zakładzie, a także WUG i OUG.