Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Maratończyk najlepszy w Chrzanowskim Biegu Sylwestrowym (FILM)

31.12.2016 17:10 | 2 komentarze | 5 213 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 15:21

W ostatni dzień roku sprzed chrzanowskiego basenu w 10-kilometrową trasę wyruszyło 105 zawodników. Każdy dostał pamiątkowy medal.

2
Maratończyk najlepszy w Chrzanowskim Biegu Sylwestrowym (FILM)
Zawodnicy chwilę po starcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Niektórzy przyjechali na imprezę z daleka. Na liście startowej znaleźli się m.in. zawodnicy z Jaworzna, Olkusza, Łazisk, Bielska-Białej, Kęt i Katowic. Najlepszy czas (34 minuty i 46 sekund) uzyskał 25-letni Paweł Kosek z Tychów.

- W tym roku wygrałem maratony w Szczecinie i Kołobrzegu. Rok temu w Chrzanowie byłem drugi. Na mrozie się niełatwo biegło, ale dałem radę - stwierdził zwycięzca.
Najszybszy z zawodników z powiatu chrzanowskiego okazał się dziewiąty ne mecie Przemysław Koziarz, były piłkarz Wisły Jankowice. Nalepszą kobietą w stawce była Michalina Mendecka z Łazisk Górnych.
Wśród startujących nie zabrakło całych rodzin. Najliczniejszą familię stanowiła czteroosobowa reprezentacja Domuratów z Alwerni.

- Biegłem ja, bracia Andrzej, Leszek i Zbyszek oraz siostra, która dołączyła do nas dwa lata temu - powiedział nam Zdzisław Domurat.

Wszyscy zawodnicy dostali medale, a po biegu czekał na nich gorący bigos. Organizatorami byli działacze KS Kościelec. W jej przygotowaniu uczestniczyło 40 wolontariuszy.
Gdy biegacze zmagali się na trasie, na bieżni przy basenie rywalizowali najmłodsi. Biegi w poszczególnych kategoriach wygrali Paskal i Marcel Kansy oraz Agata Lechowska.