MTS górował nad Olimpem i zasłużenie wygrał

03.12.2016 20:40 | 0 komentarzy | 3 898 odsłony | Marek Oratowski

Chrzanowscy szczypiorniści pokonali w sobotę ostatnią w pierwszoligowej tabeli ekipę Grodkowa. Goście dotrzymywali im kroku tylko fragmentami.

0
Kibice dziękują zawodnikom MTS-u za zwycięstwo

I liga

MTS Chrzanów - UKS Olimp Grodków 36-26 (20-15)
MTS: Gil, Górkowski - Wierzbic 7, D. Skoczylas 6, Kirsz 5, Stroński 5, Sieczka 4, Gasin 3, Żydzik 2, M. Skoczylas 2, Madeja 1, Bogacz 1, Rola, Dziubiński, Kowal, Krasucki

Zespół z Chrzanowa zrobił swoje. Rywale z Grodkowa to zespół obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. Zamykają tabelę, ale w Chrzanowie nie poddali się. Zdobyli nawet pierwsze dwie bramki sobotniego meczu. Potem jeszcze w 14. minucie prowadzili 10-8. Wtedy gracze MTS-u jakby obudzili się z letargu. W ciągu dziesięciu minut rzucili dziewięć bramek, ich rywale tylko jedną. Na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 20-15.

Mały przestój przydarzył im się na początku drugiej odsłóny, kiedy rywale doszli ich na dwa trafienia. Jednak szybko opanowali sytuację na boisku i pewnie powiększali przewagę, co zowocowało wysoką wygraną.

- Wychodziły nam dziś zwłaszcza szybkie kontry - przyznał po końcowym gwizdku Michał Gasin.
Trener Adam Piekarczyk nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Jana Orlickiego i Michała Bednarczyka. Narzekający na uraz Marcin Skoczylas wszedł na boisko, ale nie był w pełni sił.

- Mimo tych problemów zespół zagrał z ambicją. Dałem w końcówce pograć zmiennikom. Liczę, że rundę i rok zakończymy pierwszą wyjazdową wygraną w Kielcach - stwierdził trener MTS-u.