Bramkarz uczcił swoje urodziny

02.10.2016 15:51 | 0 komentarzy | 4 763 odsłony | Michał Koryczan, Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 18:21

UKS Dulowa pokonał wysoko Zryw Brodła. To siódme zwycięstwo z rzędu lidera chrzanowskiej B-klasy. Choć ponad pół godziny balinianie grali w dziesiątkę, potrafili strzelić gola na wagę wygranej z Alwernią.

0
Zawodnik Brodeł Szymon Chodacki (z lewej) stara się powstrzymać Krystiana Filipka z Dulowej

Klasa okręgowa - Oświęcim

Dąb Paszkówka - Górnik Libiąż 6-4

Orzeł Balin - MKS Alwernia 2-1 (1-1)
0-1 Maciej Zieliński (25), 1-1 Paweł Kalinowski (40), 2-1 Arkadiusz Stępień (68)

Balin: Nawrocki - Gocyk, Kuciel, Wściubiak, Dulowski, Baranek (46. Kłeczek), P. Stępień, Kalinowski, Wesecki (46. Bodziony), A. Stępień (89. Kaja), Sierczyński

Alwernia: Ryś - Fabiś, Siatka, Jajko, Klimkowicz, Zieliński, Łukasik, Knapik, Gawąd (25. Dudek), Tekielak, Majka

Spotkanie było wyrównane. Gospodarze w pierwszych fragmentach chcieli zaskoczyć rywali uderzeniami z wolnych. Jednak strzał Daniela Kuciela bramkarz sparował na róg, a uderzenie Tomasza Wściubiaka minęło bramkę. Z dystansu dla odmiany przymierzył też Sebastian Tekielak z MKS-u, ale golkiper Orła był na posterunku.
W 25. minucie wbiegający w pole karne Balina Maciej Zieliński dostał dokładną centrę i strzałem z woleja zdobył piękną bramkę. Piłka wpadła w same "okienko". Jeszcze przed przerwą wyrównał wykazujący dużo ochoty do gry Paweł Kalinowski. On też mimo asysty dwóch rywali uderzył z pierwszej piłki, która wpadła do siatki przy słupku ku rozpaczy zasłoniętego bramkarza.
W 56. minucie Daniel Kuciel zobaczył drugi żółty kartonik i osłabił zespół Orła. Jednak mimo to goście nie stwarzali sobie sytuacji. Za to gospodarze w 68. minucie po strzale głową Arkadiusza Stępnia zdobyli gola na wagę trzech punktów.
- Cieszy zwycięstwo nad takim trudnym rywalem, który w końcówce zagrał trzema napastnikami. Zwłaszcza, że przez ponad pół godziny graliśmy w dziesiątkę - skomentował Ireneusz Palka, trener Balina.

Błyskawica Myślachowice - Ciężkowianka Jaworzno 1-1

Klasa A - Kraków II

Górzanka Nawojowa Góra - Wieczysta Kraków 1-4

UKS Dulowa - Zryw Brodła 5-0 (2-0)
1-0 Jakub Piotrowski (27), 2-0 Mateusz Malczyk (42), 3-0 Mateusz Niewczas (63-karny), 4-0 Mateusz Malczyk (66), 5-0 Jakub Piotrowski (87)

Dulowa: Wilk - Kurdziel (46. Bobak), Niewczas, Rejdych, K. Kowalik, Nowak (46. Filipek), Wallentin, Prokop (46. P. Głuch), Malczyk (70. Kurek), Cząstka

Brodła: Ryba - Skalny, Chodacki, Gaudyn, Jeleń, P. Kobyłecki, Wąchała, Biel, Kołodziejczyk, Głogowski, K. Celej (89. T. Kowalik)

Sędziowie: Jacek Kijak, Arkadiusz Dudek, Kamil Kosowski (KS Chrzanów)

Zespół z Dulowej zanotował siódmą wygraną z rzędu i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.
Gospodarze tym samym sprawili miły prezent swojemu bramkarzowi Jakubowi Wilkowi, świętującemu w niedzielę swoje urodziny. Golkiper sam zresztą postanowił uczcić ten dzień, broniąc w 20. minucie rzut karny egzekwowany przez Dominika Skalnego oraz wygrywając pojedynek sam na sam z Mateuszem Bielem.
Zryw miał w pierwszej połowie sporo dobrych... zrywów. Nie potrafił jednak zamienić ich na bramkową zdobycz. W tej sytuacji goście nie mogli liczyć na korzystny wynik na terenie lidera. Przyjezdni zresztą sami przyznali po spotkaniu, że nawet wykorzystany rzut karny niewiele by im pomógł.
W przekroju całego meczu UKS był drużyną lepszą. Już w pierwszej połowie wypracował sobie dwubramkową przewagę, a po zmianie stron dorzucił jeszcze trzy trafienia.
Po dwa gole zdobyli Mateusz Malczyk i Jakub Piotrowski. Ozdobą spotkania było drugie trafienie tego ostatniego. Środkowy pomocnik miejscowych popisał się efektownym uderzeniem z dwudziestu metrów.
W następnej kolejce Brodła mają ligową pauzę. UKS zagra natomiast na wyjeździe z Nadwiślanką Okleśna. Arkadiusz Pawela, będący trenerem zarówno Zrywu i Nadwiślanki, stanie więc przed okazją zrewanżowania się ekipie prowadzonej przez Kacpra Ślusarka.

LKS II Żarki - Victoria II Zalas 8-1

UKS Górnik Siersza - Wisełka Rozkochów 2-1

SPRiN Regulice - Victoria 1918 II Jaworzno 2-0

Polonia Luszowice - Ruch Młoszowa 1-4