Pogrom w derbach gminy Trzebinia

28.08.2016 17:17 | 0 komentarzy | 4 227 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 19:17

UKS Dulowa rozgromił Górnika Siersza w niedzielonym meczu chrzanowskiej B-klasy. Cztery gole dla zwycięzców strzelił Michał Cząstka.

LKS Bobrek - LKS Rajsko 1-1

UKS Dulowa - UKS Górnik Siersza 8-1 (2-1)

1-0 Jakub Piotrowski (9), 1-1 Kamil Kaczmarczyk (11), 2-1 Michał Cząstka (40), 3-1 Michał Cząstka (47), 4-1 Jakub Piotrowski (56), 5-1 Michał Cząstka (63), 6-1 Jakub Wallentin (66), 7-1 Daniel Prokop (78), 8-1 Michał Cząstka (79)

Dulowa: Wilk - Kurdziel (51. Kurzański), Sadko, Rejdych, Bobak (51. Burdalski), Malczyk, Piotrowski, Nowak (51. Filipek), J. Wallentin, Cząstka, P. Głuch (51. Prokop)

Siersza: Buziewicz - Motyka, Jachym, Michałek, Starniowski, Pawletta, Mateusz Lizończyk, Mucha, Kurek, Żądło, Kaczmarczyk

Derby gminy Trzebinia zakończyły się gładką wygraną drużyny z Dulowej. Miejscowi zrehabilitowali się tym samym za porażkę w Mętkowie na inaugurację sezonu.
Zwycięstwo podopiecznych Kacpra Ślusarka mogło, a nawet powinno, być bardziej okazałe. Gospodarze wykazali się jednak sporą nonszalancją w sytuacjach bramkowych. Swoje zrobił też bramkarz Sierszy Michał Buziewicz, najjaśniejszy punkt zespołu w niedzielnym pojedynku.
- Gdybyśmy wykorzystali sytuację na 2-1, mecz mógłby się ułożyć zupełnie inaczej. W pierwszej połowie nasza gra wyglądała jeszcze fajnie, ale w drugiej odsłonie było już znacznie gorzej - mówi Michał Buziewicz.
Meczu z Górnikiem dobrze wspominać nie będzie Jakub Wilk. Golkiper Dulowej w pierwszej połowie sprezentował gola rywalom. W 80. minucie zaś spudłował z rzutu karnego.
- To zdecydowanie nie był mój dzień. Dzisiaj spokojnie mogła być dwucyfrówka. Niepotrzebnie dodałem trochę emocji temu spotkaniu w pierwszej połowie. Siersza trochę uwierzyła po golu na 1-1. Powinniśmy kontrolować cały mecz. Dobrze, że po przerwie wszystko wyglądało tak jak powinno - dodaje Jakub Wilk.
Goście, którzy do Dulowej przyjechali „gołą" jedenastką, kończyli spotkanie w dziesięciu. W 84. minucie czerwoną kartkę (za faul na wychodzącym na czystą pozycję Danielu Prokopie) obejrzał Daniel Michałek.

Zryw Brodła - Korona Mętków 4-2

Victoria 1918 II Jaworzno - Ruch Młoszowa 1-0

SPRiN Regulice - LKS II Żarki 2-1

Jutrzenka Ostrężnica - Polonia Luszowice 2-2

Nadwiślanka Okleśna - Wisełka Rozkochów 1-1