Czarna środa trzebińskich piłkarzy

25.05.2016 18:51 | 0 komentarzy | 3 827 odsłony | Michał Koryczan

Czwartoligowcy z MKS Trzebinia-Siersza przegrali w meczu na szczycie z Jutrzenką Giebułtów i stracili na rzecz rywali pierwsze miejsce w tabeli.

0
Kapitan Sandecji Daniel Dyląg (numer osiem) w starciu z napastnikiem MKS Rajmundem Raźniakiem

IV liga - zachodnia Małopolska

Jutrzenka Giebułtów - MKS Trzebinia-Siersza 1-0 (1-0)
1-0 Krzysztof Michalec (28-karny)
Trzebinia: Wróbel - Sawczuk (75. Sieczko), Kalinowski, Ołownia, Jagła (75. J. Pająk), Domurat, Repa (46. Małodobry), Górka, Kowalik, Majcherczyk (75. Fraś), Piskorz
Trzebinianie przegrali w spotkaniu na szczycie z Jutrzenką i stracili na rzecz rywali pierwsze miejsce w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zespół z Giebułtowa ma punkt przewagi nad MKS.
Jedyna bramka meczu padła jeszcze w pierwszej połowie. Wygraną miejscowi zapewnili sobie dzięki skutecznie egzekwowanej jedenastce, podyktowanej za faul Bartosza Jagły na przeciwniku.
- To był mecz walki. Niestety przespaliśmy trochę pierwszą połowę. Nie byliśmy tak agresywni jak rywale. Szkoda klarownej sytuacji Gaspara Repy, który przy stanie 0-0 przestrzelił z kilkunastu metrów. W doliczonym czasie gry moi zawodnicy sygnalizowali zagranie piłki ręką przez przeciwnika, ale arbiter nie odgwizdał jedenastki. Walczymy dalej. Sukces często rodzi się w ciężkich bólach. Przed nami trudny mecz z Kalwarianką. To będzie próba charaktery dla zawodników - mówi Robert Moskal, szkoleniowiec MKS.
W sobotnim pojedynku z drużyną z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie musiał mocno przemeblować skład. Za nadmiar żółtych kartek nie zagrają bowiem czterej podstawowi piłkarze: Marcin Kalinowski, Sebastian Ołownia, Paweł Piskorz i Michał Kowalik.

Małopolska Liga Juniorów Starszych

MKS Trzebinia-Siersza - Sandecja Nowy Sącz 1-4 (0-0)
Bramki: Karol Łubik - Hubert Maślanka, Konrad Brdej, Kacper Smoleń,
Trzebinia: Dziadzio - B. Kurek, Martyniak, Lasik, Borkowski (65. K. Burdalski), S. Kurek (68. Tajs), Prokop (80. Wierzbic), Nowak, Wallentin (80. Łubik), Cząstka, Raźniak
Zespół MKS przegrał z liderem rozgrywek. To trzynasty z rzędu mecz ligowy trzebinian bez wygranej.
Po pierwszej połowie nie zanosiło się na zwycięstwo ekipy z Nowego Sącza. Przyjezdni mieli co prawda optyczną przewagę, ale niewiele jednak z niej wynikało. Gospodarze bez większych problemów rozbijali schematyczne ataki Sandecji. Gorąco pod bramką MKS robiło się właściwie tylko po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez rywali. Damian Dziadzio nie został jednak zmuszony do poważniejszej interwencji.
Po zmianie stron lider rozwiązał jednak worek z bramkami. Nowosądeczanie czterokorotnie znaleźli sposób na golkipera MKS. Honor miejscowych uratował zmiennik Karol Łubik.