Adrian Głuszko z Bolęcina zaliczył hat-tricka

11.05.2016 20:44 | 0 komentarzy | 3 274 odsłony | Marek Oratowski

W środowych meczach klasy B obyło się bez niespodzianek. Zajmujące czołowe lokaty jedenastki z Jaworzna, Lgoty i Bolęcina wysoko pokonały swoich rywali.

0
O piłkę walczą Łukasz Gaudyn (Brodła, z lewej) i Adrian Głuszko (Bolęcin)

Klasa B

Promyk Bolęcin - Zryw Brodła 6-0 (4-0)

1-0 Jakub Piegza (6), 2-0 Jacek Kocot (16), 3-0 Adrian Głuszko (34), 4-0 Łukasz Dobranowski (38, karny), 5-0 Adrian Głuszko (65), 6-0 Adrian Głuszko (85)
Bolęcin: Dobranowski - Buczek, Kocuba, Rejdych, Kocot (75. Kurdziel), Dzierzba, Głuszko, Sieprawski (66. Biłka), Gwizdała (55. Wichrowski), Piegza, Kot (66. Warecki)
Brodła: Motyl - Kobyłecki, Chodacki (38. Celej), Skalny (46. Tokarski), Gaudyn, K. Czech, M. Czech, Biel, Tekielak, Świder (46. Głogowski), Sołtysik (75. Cichoń)

To był mecz do jednej bramki. Gospodarze na niezbyt wiele pozwolili rywalom. Sami zaś co chwilę posyłali piłkę w rejon pola karnego. Przy takim scenariuszu bramki były zatem tylko kwestią czasu. Strzelanie rozpoczął Jakub Piegza uderzeniem z 16 metrów. Dziesięć minut później Jacek Kocot przeprowadził rajd z połowy boiska, zakończony celnym strzałem. Adrian Głuszko sfinalizował potem trójkową akcję. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się bramkarz Bolęcina Łukasz Dobranowski. Wykorzystał karnego podyktowanego za faul gokipera Brodeł na Wojciechu Dzierzbie. W drugiej odsłonie dwa gole (po strzałach w długi róg i pod poprzeczkę) dołożył jeszcze Adrian Głuszko. W końcówce ten sam zawodnik uderzał z karnego, ale tym razem posłał futbolówkę nad poprzeczką.
- Na razie wiosną wygrywamy. Straciliśmy tylko pięć goli w ośmiu kolejkach. Wreszcie moi zawodnicy są skuteczni. Teraz zagramy w Ostrężnicy, z którą przegraliśmy niedawno u nas 1-0, więc liczymy na udany rewanż - skomentował Krzysztof Doległo, trener Bolęcina.

Wisełka Rozkochów - Victoria 1918 Jaworzno 0-7
Górnik Libiąż II - LKS Żarki II 1-6
Korona Lgota - Tempo Płaza 5-0
Korona Mętków - Górnik Siersza 2-1
Ruch Młoszowa - SPRiN Regulice 3-5
Victoria Zalas II - Jutrzenka Ostrężnica 0-3 vo