Victoria zatopiła Arkę, Górka załatwił Spójnię

30.04.2016 14:37 | 0 komentarzy | 6 570 odsłon | Michał Koryczan, Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 19:20

W starciu dwóch ekip walczących o awans do okręgówki Zalas pokonał wysoko Babice na ich terenie. Pełną pulę z Osieka przywiózł czwartoligowy MKS Trzebinia-Siersza, któremu wygraną zapewnił zdobywca trzech goli Radosław Górka.

0
Powietrzny pojedynek pod bramką Victorii Zalas. Fot. Michał Koryczan

IV liga - zachodnia Małopolska

Spójnia Osiek - MKS Trzebinia-Siersza 1-4 (1-1)
Bramki dla MKS: Michał Kowalik (35), Radosław Górka (76, 89, 90+2)
Trzebinia: Wróbel - Sieczko, Ołownia, Kalinowski, Jagła, Domurat (60. Fraś), Małodobry (60. Repa), Majcherczyk (60. Górka), Sawczuk, Kowalik, Piskorz.

Górnik Libiąż - Górnik Wieliczka 0-4

Klasa okręgowa - Kraków II

Świt Krzeszowice - Tęcza Piekary 2-2 (2-1)
Bramki dla Świtu: Damian Kobierecki (45), Dominik Dąbek (45+3)
Krzeszowice: Gęca - Zając, A. Armatys, Pałka, G. Armatys (46. Dziedziak), Kobierecki (70. Mirek), Majewski, Deryniowski, Trędota, Sarota, Dąbek.
Starcie zespołów walczących o utrzymanie lepiej ułożyło się dla gości. W 20. minucie wyszli na prowadzenie po golu zdobytym przez Kamila Kozioła bezpośrednio z rzutu rożnego.
Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak krzeszowiczanie, którzy zdobyli dwa gole „do szatni".
W bramce przyjezdnych stał już wówczas zawodnik z pola Mariusz Królik. W 27. minucie kontuzji doznał bowiem jedyny etatowy golkiper Tęczy Zbigniew Ludikowski.
Po zmianie stron kibice zobaczyli tylko jednego gola. Strzelili go zawodnicy z Piekar. Dzięki temu wywieźli cenny punkt z Krzeszowic.
- Zagraliśmy słaby mecz, oddając zbyt mało strzałów. Możemy tylko przeprosić kibiców, którzy przyszli obejrzeć nasze zwycięstwo - mówi Piotr Sarota, kapitan Świtu.

Klasa okręgowa - Wadowice

LKS Żarki - Skawa Wadowice 3-0 (2-0)

1-0 Łukasz Hejnowski (12), 2-0 Bartłomiej Kurzak (32), 3-0 Bartłomiej Kurzak (47)

Żarki: Wiśniewski - K. Horawa, K. Jesionowski (70. Ł. Nędza), R. Jesionowski, Adamczyk, P. Nędza, Gucik, J. Horawa, Cygan (55. Paluch), Hejnowski (75. Kosowski), Kurzak

Gospodarze byli faworytami spotkania. Od początku narzucili Skawie swoje warunki gry. Na efekty ich przewagi nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie skuteczną dobitką popisał się Łukasz Hejnowski. Dwadzieścia minut później Jakub Horawa uruchomił Bartłomieja Kurzaka, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam. Zaraz po wznowieniu gry po zmianie stron gola numer trzy zaliczył strzałem z 18 metrów ponownie Kurzak. Kilka sytuacji miejscowi zmarnowali, ale i tak kibice cieszyli się z przekonującej wygranej.
- Zagraliśmy bez pauzującego za kartki Łukasza Piegzika i kontuzjowanego Szymona Knapika. Liczę, że dobrą dyspozycję pokażemy też 3 maja w derbach z Zagórzanką - powiedział nam trener gospodarzy Robert Saternus.

Nadwiślanin Gromiec - Sokół Przytkowice 5-0

Arka Babice - Victoria Zalas 1-5 (0-1)
0-1 Marcin Klita (23), 0-2 Jakub Ryszka (60), 0-3 Jakub Ryszka (70), 1-3 Krzysztof Kościelniak (71), 1-4 Tomasz Stryczek (81), 1-5 Michał Kanclerz (90+2)

Babice: Proksa - Kasperczyk, Zając, Kwiatkowski, Kościelniak, B. Paprot, Witkowski (80. J. Głogowski), M. Głogowski (46. Miękina), Lament, Bartyzel, Smoleń (83. Niziołek)

Zalas: Kapusta - Siuda, Tataruch. M. Dudek, D. Dudek, M. Kanclerz, Stryczek, M. Wosik (84.. T. Wosik), K. Kwoka (73. Cyganik), M. Klita (64. P. Kanclerz), Ryszka (75. Podgórski)

Przed meczem obie drużyny dzieliło w tabeli sześć punktów. Miejscowi liczyli na zmniejszenie straty do trzech „oczek" i przerwanie złej passy trzech spotkań z rzędu bez wygranej.
Goście skrzętnie rozwiali marzenia podopiecznych Stanisława Bąka, pokonując ich wysoko po raz drugi w tym sezonie. Dzięki triumfowi Victoria na pewno nie straci prowadzenia w klasyfikacji, bez względu na wynik konfrontacji Zgody Byczyna z MKS Alwernia.
Po pierwszej połowie potyczki w Babicach zespół z Zalasu prowadził skromnie 1-0 po trafieniu Marcina Klity (zastąpił w wyjściowym składzie narzekającego na uraz Piotra Chlipałę, grającego trenera Victorii).
Przyjezdni mogli wygrywać wyżej, ale świetnymi interwencjami po uderzeniach Michała Kanclerza i Jakuba Ryszki popisał się Krzysztof Proksa.
Po zmianie stron worek z bramkami dla gości rozwiązał się już jednak na dobre. Golkiper Arki musiał jeszcze czterokrotnie wyciągać futbolówkę z siatki.
Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Kościelniak dobijając strzał z woleja Sławomira Smolenia.
Mnóstwo kontrowersji w szeregach ekipy z Babic wywołała sytuacja z 50. minuty. Mijający Marcina Kapustę Krzysztof Bartyzel padł w polu karnym. Zdaniem miejscowych był on ewidentnie faulowany przez bramkarza Victorii. Pomimo protestów, arbiter nie podyktował jednak jedenastki.
Zalasu Jakuba Ryszki, sobotnie zwycięstwo jego drużyny nie wyeliminowało jeszcze Babic z walki o ten cel.
- Jeszcze sporo kolejek do końca sezonu. Czekają nas ciężkie wyjazdy. Myślę, że Arka też jeszcze powalczy. Dzisiaj zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Jesteśmy nadal liderem. Teraz zmierzymy się z Unią Kwaczała. Jak wyjdziemy na boisko z takim nastawieniem jak dzisiaj, to powinno być dobrze. Po pewnym czasie awans do klasy okręgowej stał się naszym celem. Jeśli do końca będziemy grać to, co do tej pory, to myślę, że nasze bezpośrednie starcie ze Zgodą Byczyna może zdecydować o pierwszym miejscu - mówi Jakub Ryszka.

Ciężkowianka Jaworzno - Orzeł Balin 1-1

Wisła Jankowice - Unia Kwaczała 3-0

Wolanka Wola Filipowska - Tęcza Tenczynek 4-3

MKS Fablok Chrzanów - Polonia Luszowice 5-1

Błyskawica Myślachowice - Start Kamień 5-0

Zgoda Byczyna - MKS Alwernia 6-0