Chrzanów

SPORTOWA NIEDZIELA. Hubert Grzelec i jego koledzy wytrzymali presję

17.01.2016 16:52 | 0 komentarzy | 3 745 odsłony | Marek Oratowski

Młodzicy PMOS Chrzanów pokonując w finale Zawiercie wygrali turniej Caban Cup. Ich klubowi koledzy w kategorii dzieci musieli się zadowolić czwartą lokatą po tym, jak w spotkaniu o brązowy medal ulegli ekipie Krakowiaka.

0
W finale młodzików chrzanowianie usiłują powstrzymać kontrę Viretu

XI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Caban Cup w Chrzanowie

W niedzielę w chrzanowskiej hali sportowej zapadły rozstrzygnięcia w trzydniowym turnieju. Największe zainteresowanie towarzyszyło finałowi w kategorii młodzików. Gracze PMOS Chrzanów spotkali się z Viretem Zawiercie. Obie ekipy zagrały ze sobą już w fazie grupowej. Wtedy górą byli podopieczni Michała Gacka (wygrali 15-14). Teraz też mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy jednym trafieniem prowadzili goście z Zawiercia. Po zmianie stron na świetlnej tablicy najczęściej pojawial się remis. W końcówce szczypiorniści Viretu nawet grając w podwójnym osłabieniu zdołali oddać celny rzut. Jednak po trafieniu Huberta Grzelca na 18-17 gospodarze obronili skromne prowadzenie i mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
- Rywale byli mocni. Na ten sukces zapracowała cała drużyna - powiedział nam trener Michał Gacek. Jego podopieczny Hubert Grzelec został najlepszym zawodnikiem turnieju.
W meczu o 3. miejsce gracze z Buska-Zdroju wysoko (27-14) pokonali reprezentantów Zrywu Chorzów.
W rywalizacji dzieci (rocznik 2004 i młodsi) gospodarze z PMOS Chrzanów w spotkaniu o trzecią lokatę do przerwy prowadzili z Krakowiakiem 9-6. Jednak po zmianie stron rywale lepiej grali strefą i to oni zwyciężyli 16-13. W finale czeski zespół HC Zlin ograł rówieśników z Kusego Kraków.

Kolejność
Kategoria dzieci: 1. HC Zlin, 2. Kusy Kraków, 3. UKS Krakowiak Kraków, 4. PMOS Chrzanów, 5. Viret Zawiercie, 6. Zryw Chorzów, 7. Olimp Grodków, 8. Trops II Poddębice, 9. Zagłębie Sosnowiec, 10. Trops I Poddębice
Kategoria młodzików: 1. PMOS I Chrzanów, 2. Virert Zawiercie, 3. PMOS Busko-Zdrój, 4. Zryw Chorzów, 5. Gwardia Opole, 6. Czwórka Libiąż, 7. HC Zlin, 8. Kusy Kraków, 9. Zagłębie Sosnowiec, 10. PMOS II Chrzanów, 11. Jedynka Myślenice, 12. Krakowiak Kraków