SPORTOWA NIEDZIELA. Wysyp jedenastek w Zagórzu

06.09.2015 20:14 | 0 komentarzy | 2 777 odsłony | Marek Oratowski

W Zagórzu kibice zobaczyli aż sześć goli gospodarzy, w tym trzy z karnych. W derbach Gromca z Chełmkiem górą byli podopieczni Macieja Kani.

0
Jakub Woźniak (Zagórzanka) chce odebrać piłkę Robertowi Dominikowi (Paszkówka)

Klasa okręgowa - Wadowice

Zagórzanka Zagórze - Dąb Paszkówka 6-1 (3-0)

1-0 Szymon Pieczka (20, karny), 2-0 Szymon Pieczka (30, karny), 3-0 Łukasz Cichoń (43), 4-0 Łukasz Cichoń (55), 4-1 Grzegorz Kowalówka (60), 5-1 Arkadiusz Biesek (65), 5-1 Szymon Pieczka (68, karny)

Zagórzanka: Madeja - Kądziołka, Prażmowski, Pieczka, Radosz (55. Woźniak), Rejdych, Cichoń (80. Górecki), Jarczyk, Zdun (60. Paliwoda), Biesek, Psioda (70. Krawczyk)

Gospodarze zanotowali dość łatwe zwycięstwo, po którym mogli sobie dopisać kolejne trzy punkty. Już w pierwszej połowie trzy razy trafili do siatki rywali. Dwa razy z karnego celnie przymierzył Szymon Pieczka. Obie jedenastki arbiter podyktował po zagraniu ręką przez zawodników Paszkówki. Trzecie trefienie tuż przed przerwą dołożył Łukasz Cichoń. Z 25 metrów mocno uderzył i zmieścił piłkę przy lewym słupku. Mimo silnego wiatru i padającego deszczu gospodarze po zmianie stron wcale nie spuścili z tonu. Po akcji prawą stroną i wycofaniu futbolówki na linię szesnastki kolejne trafienie zaliczył Łukasz Cichoń. Kilka minut później goście wyprowadzili szybką kontrę. Niezdecydowanie obrońców Zagórzanki wykorzystał młodzieżowiec Grzegorz Kowalówka. Ten gol tylko podrażnił ambicje miejscowych, którzy jeszcze dwa razy pokonali strzegącego bramki gości 20-latka Piotra Lenarta. Najpierw Arkadiusz Biesek znalazł się w odpowiednim momencie w polu karnym. Przy golu numer sześć Biesek był faulowany, a trzeciego karnego na gola zamienił Szymon Pieczka, zaliczając tym samym hat-tricka.

- Goście niczym nas nie zaskoczyli. Wynik były jeszcze wyższy, ale Rejdych trafił w słupek, a w kilku innych akcjach zabrakło nam precyzji. Jesteśmy w czołówce, ale zamiast na tabelę patrzymy na to, by jak najlepiej zagrać w kolejnych meczach. Następnym naszym rywalem będzie w niedzielę Białka - stwierdził Piotr Szczotka, trener Zagórzanki.

LKS Bobrek - Jałowiec Stryszawa 4-5

LKS Żarki - Soła Łęki 5-1

Nadwiślanin Gromiec - KS Chełmek 3-1

Wolanka Wola Filipowska - Unia Kwaczała 5-3

Zgoda Byczyna - Orzeł Balin 3-0

Wisła Jankowice - Victoria Zalas 1-7

Górnik Libiąż II - Korona Mętków 6-2

SPRiN Regulice - Zryw Brodła 2-1