SPORTOWA SOBOTA. Fablokowcy włączyli po przerwie drugi bieg

25.04.2015 20:46 | 0 komentarzy | 3 070 odsłony | Marek Oratowski, Michał Koryczan

Wydawało się, że lider B-klasy Fablok przegra na Wodnej z Młoszową, jednak gracze Ruchu roztrwonili po przerwie dwubramkową przewagę.

0
Rywala z Młoszowej zatrzymuje kapitan Fabloku Jakub Kikla

IV liga - zachodnia Małopolska

Karpaty Siepraw - Górnik Libiąż 1-0
Jutrzenka Giebułtów - Świt Krzeszowice 1-0
22. kolejka okazała się niezbyt szczęśliwa dla reprezentantów ziemi chrzanowskiej. Libiążanie doznali pierwszej porażki pod wodzą Grzegorza Kmiecika. Przegrana może zaskakiwać, bo Górnicy w tym roku zdobywali punkty ze znacznie silniejszymi ekipami. Tymczasem ich pogromcą okazały ostatnie (przed tą serię spotkań) w klasyfikacji Karpaty Siepraw.
W najbliższą środę ekipą z Libiąża podejmie na własnym stadionie Niwę Nowa Wieś, która w sobotę uległa na swoim boisku liderującej Cracovii II Kraków.
Krzeszowiczanie z kolei 29 kwietnia zmierzą się przed swoją publicznością z Wiślanką Grabie. Podopieczni Piotra Chlipały z pewnością będą chcieli przełamać niemoc strzelecką. Gracze Świtu nie strzelili bowiem bramki już od 465 minut.
W minioną sobotę drużyna z Krzeszowic uległa Jutrzence, która dzięki temu triumfowi zrównała się z nimi liczbą punktów.
W tabeli Świt zajmuje trzynastą pozycję. Górnik plasuje się lokatę niżej, mając na koncie 21 "oczek".

Nadwiślanka Okleśna - LKS Żarki 0-7

Ruch Młoszowa - MKS Fablok Chrzanów 2-3 (2-0)
1-0 Adrian Petka (41), 2-0 Adam Czarnecki (44), 2-1 Wojciech Skwarczyński (55), 2-2 Piotr Stach (67), 2-3 Piotr Stach (75)
Młoszowa
: Bednarczyk - Rejdych. Adryan, Grabski (80. Konieczny), Zając, Odrzywołek, Kłeczek, Pstrucha (55. Wołek), Skotniczny, Czarnecki, Petka (70. Chechelski)
Fablok:
Gołdyn - Górkowski, Nowak, Sądecki (52. Krupnik), Krakowiak (48. Skwarczyński), Wiśniewski, Broniek, Michałek, Kikla, Stach, Baran (70. D. Oczkowski)

W pierwszej połowie więcej sytuacji mieli gospodarze, ale przez dłuższy czas je marnowali. Między innymi kapitan Młoszowej Adrian Petka szarżujący w polu karnym nie wiedział czy strzelać, czy podawać i w efekcie zgubił piłkę. Strzały gospodarzy z dystansu także nie przynosiły efektu. W ostatnich pięciu minutach gracze Ruchu wreszcie się odblokowali. Najpierw Adrian Petka przelobował bramkarza. Trzy minuty później w polu karnym faulowany był Adam Czarnecki. Sam poszkodowany zamienił karnego na gola. Po zmianie stron gospodarze roztrwonili przewagę, tracąc trzy gole. Lider z Chrzanowa przyspieszył grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Katami Młoszowej okazali się zmiennik Wojciech Skwarczyński oraz doświadczony Piotr Stach. Wygraną okupili goście kontuzją Pawła Barana, który doznał urazu prawej nogi.

II liga małopolska juniorów młodszych

Limanovia Limanowa - MKS Trzebinia-Siersza 0-2 (0-1)
0-1 Dominik Sieprawski (36), 0-2 Karol Łubik (52)
Trzebinia: P. Noworyta - Byrczek, Głowacz, Lasik, Borkowski (79. Piskorz), Rzepa (80. Firek), Chmielowski, Duleba, A. Noworyta, Łubik (71. Skrzypek), Sieprawski
Podopieczni Kacpra Ślusarka odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Po serii trzech kolejnych porażek, tym razem pokonali na wyjeździe Limanovię.
Dzięki wygranej, trzebinianie awansowali w tabeli na szóste miejsce (w stawce ośmiu ekip). Na czele klasyfikacji znajdują się AS Progres 99 Kraków i AP 21 Kraków. Obie drużyny mają na koncie komplet punktów.
Przypomnijmy, że tylko dwa najmocniejsze zespoły utrzymają się w drugiej lidze. Pozostałe sześć spadnie do klasy okręgowej.

PUKS Trzebinia - Energa Gdańsk 4-1

Trzebiniankie znakomicie rozpoczęły zmagania w turnieju finałowym krajowego czempionatu. W piątek ograły Trzebiatów, a w sobotę ekipę z Gdańska. Po dwóch dniach rywalizacji prowadzą w tabeli. W niedzielę, w ostatnim swoim pojedynku w turnieju zmierzą się z Podhalem.