O awansie zdecydował pierwszy mecz

02.02.2010 12:39 | 1 komentarz | 2 508 odsłony | red
Juniorzy młodsi MKS Trzebinia-Siersza zdobyli tytuł Halowego Mistrza PPN Chrzanów i awansowali do Mistrzostw Małopolski Zachodniej. Tytuł króla strzelców turnieju rozgrywanego w Libiążu przypadł zawodnikowi zwycięskiej drużyny Jakubowi Pająkowi.
1
Jakób Pająk

Przedstawiciela w kategorii juniorów młodszych nie miała gmina Chrzanów. Do rywalizacji stanęły więc tylko cztery ekipy: MKS Trzebinia-Siersza, SKSiR Lew Olszyny, LKS Żarki i SPRiN Regulice. Zagrały systemem każdy z każdym po 20 minut, a nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali sędziowie Robert Malik, Marcin Biros i Bartłomiej Gębala.

Już w pierwszym meczu zmierzyły się faworyzowane zespoły z Trzebini oraz Olszyn. Było do przewidzenia, że kto wygra ten mecz okaże się również najlepszy w końcowej klasyfikacji. Spotkanie toczyło się w sporym tempie i stało na wysokim poziomie. W 4. minucie prowadzenie Olszynom dał Staszczyk, który wykorzystał dogranie od Noszczyńskiego. W 15. minucie z dystansu uderzył Jakub Pająk, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Trzeciaka. Po chwili na ponowne prowadzenie Lwa mógł wyprowadzić Staszczyk, ale w idealnej sytuacji trafił w poprzeczkę co zemściło się w 18. minucie. Kalinowski dograł do Kowalika, a ten zamknął skutecznie akcję przy dalszym słupku i zapewnił MKS-owi trzy punkty.

Podopieczni Jacka Pająka w swoim drugim meczu rozgromili LKS Żarki 9-0, a w ostatnim pojedynku po ciężkiej walce poradzili sobie z Regulicami choć przegrywali po 50 sekundach 0-1, a w 13. minucie notowano remis po dwa. W 14. minucie na 3-2 trafił jednak Kalinowski, a w 19. minucie wynik na 4-2 ustalił Pająk uderzając przy dalszym słupku. Drugie miejsce w turnieju przypadło Olszynom, które wygrały z Regulicami 5-2 oraz uporały się z Żarkami 2-0. Wynik mógł być wyższy, ale świetnie między słupkami spisywał się Damian Zub. Żarki zajęły ostatecznie czwarta pozycję bowiem uległy Regulicom 0-4.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary z rak prezesa PPN Chrzanów Józefa Cichonia oraz wiceprezesa Zbigniewa Jastrzębskiego. Statuetkę dla króla strzelców wręczono Jakubowi Pająkowi z Trzebini. Poza nim w zespole trenowanym przez Jacka Pająka wystąpili: K.Pająk, Gąsior, Kalinowski, Muras, Urbański, Okarmus, Dudek, Głuch, Kowalik.

MKS Trzebinia-Siersza będzie reprezentował PPN Chrzanów na Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które 13 lutego odbędą się na hali w Chrzanowie.