Podział punktów w meczu Kościelca i Arki

27.05.2010 11:08 | 2 komentarze | 2 508 odsłony | red
Piłkarze babickiej Arki nie wykorzystali okazji, by wskoczyć na pozycję wicelidera A-klasy. W środowym meczu zremisowali na wyjeździe z Kościelcem Chrzanów 1-1.
2
Zdobywca gola dla Arki Wojciech Kwiatkowski (w środku)

W pierwszej połowie więcej groźnych sytuacji stworzyli gospodarze. W 10. minucie Paweł Jamro strzelił obok interweniującego bramkarza Arki, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z obrońców. Cztery minuty później w znakomitej sytuacji przestrzelił Artur Głownia. W 26. minucie temu samemu zawodnikowi zabrakło szczęścia. Po jego uderzeniu futbolówka trafiła w słupek.

W 30. minucie groźnie było pod bramką Kościelca, jednak próba przelobowania golkipera przez Marcina Sielskiego była nieudana. Dziesięć minut później z woleja strzelał pomocnik Babic Bartosz Paprot, ale Norbert Król pewnie interweniował.

Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po szybkiej kontrze Krzysztofa Proksę pokonał Jacek Wichrowski. Sześćdziesiąt sekund później był już remis. Gola wolnego zdobył Wojciech Kwiatkowski.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie na połowie Kościelca. Gospodarze ograniczyli się wyłącznie do kontrataków. W 53. minucie napastnik Arki Jarosław Mianowski główkował minimalnie niecelnie. W 60. minucie uderzenie Ryszarda Frączka z dystansu ładnie obronił Król. W końcowych dziesięciu minutach dobrych okazji nie wykorzystał Mianowski, a bramkarz Kościelca znakomicie sparował strzał Adama Bałysa. W 89. minucie zmarnowane sytuacje mogły zemścić się na podopiecznych Stanisława Bąka. Kwiatkowski zdołał jednak powstrzymać atak trójki rywali.