CHEŁMEK. Kolejna wysoka wygrana

01.08.2010 20:04 | 0 komentarzy | 2 798 odsłony | red
Po środowej wysokiej wygranej 7-0 z Zatorzanką Zator piłkarze KS Chełmek nie zwalniają tempa. W sobotę także w imponujących rozmiarach pokonali Spójnię Osiek.
0

Mecz z piątoligową Spójnią Osiek zakończył się wygraną podopiecznych trenera Jacka Dobrowolskiego aż 6-2. Wygrana jest tym cenniejsza, że sobotni rywal Chełmka w minionym sezonie zajął miejsce w połowie tabeli piątej ligi, do której dopiero co awansował KS Chełmek, a na ich tle piłkarze znad Przemszy pokazali się z bardzo dobrej strony.

W pierwszej połowie wynik otworzył Jedynak. Bramkę strzelił po tym, jak rajd lewą stroną boiska dośrodkowaniem w jego stronę skończył Dobrowolski. Nowemu nabytkowi Chełmka pozostało wtedy tylko dopełnić formalności. Na 2-0 podwyższył Górski, który skutecznie egzekwował „jedenastkę” podyktowaną za faul na Adamczyku. Kolejna bramka padła po rozegranym rzucie rożnym. Piłka po wrzutce Dobrowolskiego powędrowała do Kustry, a ten z kilku metrów skierował ją głową do siatki. Wynik w tej części spotkania celnym uderzeniem ustalił Kaczor.

Po zmianie stron do swojej bramkowej zdobyczy zawodnicy Chełmka dorzucili jeszcze dwa trafienia. Najpierw strzał kolegi z bliskiej odległości dobijał Łukaszka, a końcowy wynik w zamieszaniu podbramkowym wepchnięciem piłki do siatki ustalił Siwoń. Rywali w całym meczu stać było tylko na zdobycie dwóch goli na pocieszenie.

- Nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Życzyłbym sobie takiego wyniku z tym rywalem w lidze, a spotkamy się z nim już w czwartej kolejce. We wszystkich poprzednich naszych sparingowych zmaganiach ze Spójnią Osiek zawsze musieliśmy uznać ich wyższość, ale tym razem role się odwróciły. Świetnie spisują się nasi nowi zawodnicy Tomasz Jedynak oraz Kamil Adamczyk – podsumował szkoleniowiec KS Chełmek Jacek Dobrowolski.