KOŚCIELEC. Kruczek rzucał, teraz strzela

12.08.2010 09:15 | 1 komentarz | 3 139 odsłony | red
W środowym sparingu piłkarze Kościelca Chrzanów wygrali 5-2 z Przemszą Jaworzno.
1
Przy piłce Adam Kruczek, strzelec dwóch goli dla Kościelca

Dwa gole w pierwszej połowie zdobył nowy nabytek chrzanowian Adam Kruczek, pierwszoligowy zawodnik... piłki ręcznej. Szczypiornista MTS-u postanowił się sprawdzić w nowej dyscyplinie.

- Bieganie przez 90 minut jest jednak bardziej męczące, niż przez 60 na meczu piłki ręcznej. Ale dzięki temu chcę zgubić zbędne kilogramy – powiedział nam Adam Kruczek. Grę w futbol będzie godził z obowiązkami zawodnika MTS-u.

- Adam ma dobre warunki i smykałkę do gry. Ustawiam go na pomocy – zauważył trener Kościelca Janusz Trębacz.

Trzeciego gola w pierwszej połowie zdobył dla gospodarzy pięknym strzałem z dystansu Paweł Lorek. Czwarty gol wisiał w powietrzu, ale karnego podyktowanego za faul bramkarza gości nie wykorzystał Artur Głownia. Goście w pierwszych 45 minutach tylko raz trafili do siatki po strzale z ostrego kąta w długi róg.

Po przerwie piłkarze Jaworzna zdobyli z wolnego kontaktową bramkę na 3-2. Jednak gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Jacka Wichrowskiego (z karnego i po strzale głową). Sparing wygrał więc Kościelec 5-2. W niedzielę chrzanowianie zagrają w Lgocie w drugiej rundzie Pucharu Polski.