Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Balkony w blokach: pstrokato czy jednolicie?

30.07.2013 17:42 | 10 komentarzy | 10 545 odsłon | red
Wspólnoty mieszkaniowe nie dopuszczają zmian na balkonach w blokach bez zgody zarządcy. Zwłaszcza po ociepleniu budynków. Mieszkańcy muszą się pogodzić z jednolitymi barwami.
10
CHRZANÓW. Balkony w blokach: pstrokato czy jednolicie?
Blok po zmianie elewacji. Wszystkie balkony mają taki sam kolor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wspólnoty mieszkaniowe nie dopuszczają zmian na balkonach w blokach bez zgody zarządcy. Zwłaszcza po ociepleniu budynków. Mieszkańcy muszą się pogodzić z jednolitymi barwami.

Ocieplanie bloków trwa w najlepsze, ale po remoncie balkony we wnękach nie mogą wyglądać tak, jak wymyślą to ich właściciele, tylko muszą być białe. Co na to sami mieszkańcy?

- Ładnie to wygląda, ale na balkonie, jak w mieszkaniu, każdy powinien mieć prawo do tego, żeby je urządzić tak, jak chce. Np. w te upały chciałam zamontować wiklinę, żeby było chłodniej, a nie można – mówi Kinga Sudoł.

Podobnego zdania jest Elżbieta Seweryn, która na Północ przychodzi do rodziców.
– Uważam, że powinno się zrobić na balkonie co się chce, ale z umiarem. Np. kraty na parterze są dla bezpieczeństwa. Tymczasem nawet samodzielnie nie można włożyć plastiku między szczeble na balkonie – podkreśla i jednocześnie zwraca uwagę, że blok należy do wspólnoty, więc większe zmiany powinno się z innymi sąsiadami skonsultować.

Zasada „wolność Tomku w swoim domku” nie podoba się z kolei Danucie Nowakowskiej z os. Młodości na Południu.
– U nas też wyremontowali bloki i ludzie przestrzegają reguły, że balkony mają być jednakowe. Mieszkańcy powinni się podporządkować, bo ładnie to wygląda, a nie jakaś pstrokacizna – twierdzi.

„Niedopuszczalne jest dokonywanie – bez pisemnej zgody zarządcy – zmian wystroju zewnętrznego budynku w szczególności poprzez zmianę kolorystyki loggi balkonowej (zgodnie z dokumentacją techniczną w loggiach balkonowych należy stosować kolor biały), zmian wymiarów i kolorystyki stolarki okiennej, montażu krat, zewnętrznych zasłon i markiz. (…) Wszelkie montowane elementy tego typu wymagają zgody Wspólnoty Mieszkaniowej” – czytamy w regulaminie porządkowym w jednym z budynków na os. Północ w Chrzanowie.
Natalia Feluś