PIŁKA NOŻNA. Biała Gwiazda górowała nad Trzebinią (AUDIO i ZDJĘCIA)

09.10.2014 19:00 | 0 komentarzy | 4 665 odsłony | red
W czwartkowym meczu Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych MKS Trzebinia-Siersza przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków.
0
Zdobywca pierwszej bramki dla Wisły Ernest Świętek (niebieski strój) w pojedynku z graczem MKS

Małopolska Liga Juniorów Młodszych - Grupa II
Wisła Kraków – MKS Trzebinia-Siersza 6-0 (3-0)
1-0 Ernest Świętek (6), 2-0 Bartłomiej Purcha (14), 3-0 Patryk Skrzypniak (20), 4-0 Ernest Świętek (55), 5-0 Marcin Jaworski (73), 6-0 Krzysztof Wydra (77)
Wisła: Chorążka (59. Bartków) – Świątko, Mielecki (79. Żak), Purcha (70. Stachura), J. Łyczak (66. Kazek), Świętek, Czernicki (59. Wydra), Rogóż (74. Hus), Martuszewski, Jaworski, Skrzypniak
MKS: Stelmach (46. J. Ryba) – Lasik (28. Przemysław Piskorz), Suchta (57. F. Głowacz), Pasoń, Jarosz, Rzepa (57. Jasiński), Chmielowski, Duleba, Noworyta, Sochacki, Sieprawski (41. J. Głuch)
Przed meczem trzebinianie mieli w tabeli punkt przewagi nad krakowianami. Na boisku, w bezpośrednim starciu, to jednak Wiślacy, po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi. W Trzebini wygrali 4-1. W rewanżu zaaplikowali „żółto-czarnym” półtuzina goli, nie tracąc przy tym żadnego.
Czwartkowy pojedynek rozpoczął się jednak dość obiecująco dla MKS. To goście, w drugiej minucie jako pierwsi stworzyli sobie okazję bramkową. Z uderzeniem Łukasza Sochackiego z trzynastu metrów poradził sobie Kacper Chorążka, powołany do reprezentacji Polski U-16 na dwumecz ze Szwajcarią.
Potem było już tylko gorzej. Kiepska postawa golkipera i defensywy trzebińskiej drużyny sprawiła, że po 20. minutach Biała Gwiazda prowadziła już 3-0.
Najpierw Sebastian Stelmach, po strzale z dystansu, odbił piłkę wprost pod nogi Ernesta Świętka, a ten wpakował ją do bramki. Potem jedenastkę (za zagranie w polu karnym futbolówki ręką przez jednego z trzebinian) pewnie wykorzystał Bartłomiej Purcha.
Wreszcie po niezbyt udanym strzale Patryka Skrzypniaka z rzutu wolnego, piłka prześlizgnęła się po rękach golkipera MKS i wpadła do siatki.
Po przerwie w bramce przyjezdnych pojawił się Jakub Ryba. Chociaż nie popełnił tak rażących błędów jak Stelmach, to podobnie jak on musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z bramki.
Zwycięstwo 6-0 to najwyższa wygrana Wisły w tym sezonie. Trzeba jednak pamiętać, że najsłabszy w lidze Glinik Gorlice oddał spotkanie z krakowianami walkowerem.